Tipy, ako ušetriť v internetových obchodoch

Rozhodli ste sa pridať k tým ľuďom, ktorí aktívne nakupujú na internete? Ak áno, odporúčame sa držať niekoľkých tipov, vďaka ktorým môžete rapídne ušetriť. Mnohí ľudia sa domnievajú, že na internete nie je ľahké ušetriť, ale ono to ľahké je. Či už nakupujete oblečenie, potraviny alebo treba si len objednávate jedlo z reštaurácií, odporúčame vám držať sa niekoľkých tipov a rád, ktoré vám pomôžu niekoľko stoviek v peňaženke ponechať. 

V súčasnej dobe je nakupovanie cez internet veľmi atraktívny. Ostatne nemôžeme sa tomu čudovať, veď sa týmto rapídne šetrí čas. V prípade, že patríte k ľuďom, ktorí tiež s obľubou nakupujú na internete, možno oceníte vedieť niekoľko tipov, ako pri ďalšom nákupe ušetriť. 

Ako ušetriť v e-shopoch 

  • Nakupujte v deň svojich narodenín alebo v deň svojho sviatku. Málokto vie, že v týchto dňoch pre vás majú mnohé e-shopy nachystané niekoľkopercentný zľavy. Napríklad e-shop s elektrotechnikou Alza.cz má pripravené päťpercentný zľavy, Knihy Dobrovský automaticky zasielajú textovú správu s kódom aj na dvadsaťpäť percent. Navyše mnohokrát zľavový kód trvá aj niekoľko dní v kuse, čo sa nebojte využiť. 
  • Začnite platiť kartou. Aj keď to mnohým ľuďom stále nie je po chuti, oplatí sa to. Za dobierku totiž inak zaplatíte aj niekoľko stoviek korún, za platbu kartou nič. Navyše je možné získať takzvaný cashback, čo je niekoľko percent z konečnej sumy objednávky. 
  • Vyhľadávajte si na internete zľavové kupóny. Máloktorý človek vie, že na internete sú kupóny ľahko k dostaniu, preto je teda vyhľadajte a zadajte do objednávky. Niekedy sa môže stať, že nájdete kupón aspon na dopravu zadarmo, inokedy žiadne kupóny bohužial behu nie sú. 
  • Nechajte si vrátiť daň vo výške dvadsaťjeden percent. To môžu využiť tí, ktorí sa rozhodnú nakupovať na firmu alebo napríklad sú živnostníkom, ktorý platí dane z pridanej hodnoty.