Prineste do svojho domova trochu exotiky

Ak ste sa trebárs presťahovali do nového domova alebo túžite po troche zmeny vo svojom súčasnom príbytku, možno by ste mali zvážiť výmenu doplnkov než napríklad maľovanie. Doplnky naozaj urobia veľa. Čo sa týka obľúbených doplnkov, tak medzi ne patrí napríklad klasické fotky alebo napríklad najrôznejšie dózy a vázy, do ktorých sa však nič nenaaranžuje. Avšak je nutné tiež spomenúť aj fakt, že k doplnkom sa radí aj obľúbené izbové rastliny. 

Pod izbovými rastlinami si najskôr vybavíme také tie klasické, ktoré má doma úplne každý. K nim sa radí napríklad fialky, muškáty alebo napríklad orchidey, ale nie je to len o týchto kvetoch. Do svojej domácnosti si môžete ľahko priniesť aj trochu exotiky, a to tak, že si kúpite trochu iné izbové rastliny, než na aké sme zvyknutí. Predsa len izbové nie sú len vyššie spomínané. Buďte trochu jedineční a ojedinelí, nebojte sa toho, čo nikto iný nemá. 

Len oranžová to môže byť! 

Najčastejšie nájdete exotické kvety v oranžovej farbe. Patrí k nim napríklad taká Strelícia. Ide o izbovú rastlinu, ktorá pochádza z tropických miest. Preto práve potrebuje pomerne teplo a hlavne dostatok svetla. Čo sa týka vlahy – nikdy sa nesmie nechať vyschnúť pôda. Je zaujímavá hlavne svojimi střapcovitými kvetmi, ktoré nejde len tak ľahko vypestovať. Len máloktorému sa to podarí, ale ak sa to podarí, potom sa môžete pýšiť naozaj unikátny rastlinou, ktorá nemá konkurenciu. 

Nájdete ju aj v rezané podobe 

Ak treba konkrétne túto kvetinu chcete niekomu darovať k narodeninám, najskôr to skúste trochu inak – ak neviete, či by sa danému človeku kvetina páčila, potom ju kúpte vo svojej rezané podobe, teda to urobíte tak, že si ju necháte uviazať do Puget v kvetinárstve . Našťastie túto exotiku naozaj nájdete aj v rezané podobe. Síce sa nebude jednať asi o nič lacného, ale budete mať jasné, čo potom budúci rok darujete k narodeninám.