Chyby pri zariaďovaní detskej izby

Každý rodič svojmu dieťaťu jedného dňa začne zariaďovať vlastnú izbu. U niekoho to bude skôr, u iného neskôr. Samozrejmé ale je, že dieťa bude mať jedného dňa to svoje kráľovstvo, ktoré bude plné dobrodružstva a kam si bude môcť dieťa pozvať kamarátov na popoludňajšie hranie. Taký detská izba je však nutné dobre a útulne zariadiť. Dieťa sa v ňom musí cítiť príjemne, predsa len chcete, aby v ňom trávilo čo najviac svojho voľného času. Je potrebné dbať na výber nábytku, rovnako tak je nutné brať do úvahy osvetlenie a bezpečnosť. 

Pri zariaďovaní detskej izby možno povedať, že bezpečnosť je vždy na prvom mieste. Treba detská izba vybaviť protišmykovými koberci, do zásuviek je nutné dať zábrany, rohy nábytku by radšej mali byť oblé a posteľ by mala byť lemovaná štýlovým mantinelom. 

Je potrebné konštatovať, že aj keď sa zariaďovaní detskej izby zdá byť banalitou, nie je to tak. Pri zariaďovaní detskej izby sa dopúšťame mnohých chýb, ktorým sa treba vyhnúť. Viete, akých chýb sa pri zariaďovaní detskej izby dopúšťame? 

Zariaďujeme izbu už pred narodením bábätka 

Mnohí ľudia robia tú chybu, že izbu zariaďujú do detailov už pred narodením bábätka. Lenže odborníci radia, že je ďaleko lepší zariaďovať izbu postupne, do neutrálnych farieb, ktoré neomrzí ako typické farby pre konkrétny pohlavia. Ak budeme zariaďovať izbu postupne tým, čo naozaj potrebujeme, ušetríme hromadu nákladov. Peniaze totiž nebudeme vyhadzovať za veci, ktoré si myslíme, že potrebujeme, ale nakoniec je naozaj potrebovať nebudeme. 

Investujeme do príliš farebných kobercov 

Vedeli ste, že aj príliš pestré, nadmieru farebné a šialene vzorované koberce nie sú pre deti nič dobré? Dieťa je pri hre vníma veľmi z blízka, čo znamená, že veľmi škodí svojmu zraku. Nielen, že takéto koberce unavujú oči dieťaťa, ale aj dráždi jeho nervovú sústavu.