Tekutý koberec do interiéru. Je to dobré riešenie?

Bez podlahy sa doma neobejdete. Niekedy je voľba, ale veľmi ťažká a je možné, že bude hľadieť na oveľa viac faktorov než len nízku cenu. Čo pre jednou vymeniť vinyl a plovúcí podlahu za takmer bezúdržbový a nezničiteľný tekutý koberec?

Bez detailov

Dnešným interiérom vévodí praktičnost a bezúdržbovosť. To sú hlavné rysy každej domácnosti, aby mala rodina čo najmenej práce a zároveň dom alebo byt pôsobil nadčasovo a uklizene. Vestavené skrine, komory, kam zastrčíte všetko nepotrebné a nevyužívané, minimalistický nábytok, robotické vysavače, rolety miesto záclon a závesov, čistá línia a kombinácia tlmených farieb. A tekutý koberec. To je skutočný hit posledných let.

Žijete-li len s partnerom, môžete si dovoliť viac experimentov. S deťmi alebo domácimi mazlíčkami chce ale človek predovšetkým prakticky zariadený priestor, kde nebude hroziť úraz a údržba bude rýchla a nenáročná. K tomu je tekutý koberec ideálny. stave sa bát. Už dávno nie je výsadou exteriéru. Stačí použiť vhodný výplňový materiál a dodržať správny postup.

Jednoduchšie než jednoduché

Ještě pár let zpátky jsme se rozhodovali mezi plovoucí podlahou, kobercem a korkem. Dnes je na vrchole práve kamenný koberec. Vrstva drobných kamínkov zalitá špeciálnou zmesou, ktorá zacelí všetky nerovnosti, vykúzli dokonale hladkou, rovno a originálnu podlahu. Vďaka povrchu bez výraznej štruktúry stačí zamávať, vytrieť alebo vyluxovať. Nič viac.

Oproti plovoucej podlaze nezostávajú v tomto prípade šmouhy, oproti slučkovému koberci je manipulácia s vysavačom ľahká a svižná. Dokonca aj tekutý koberec prestúpi i teplo z podlahového vykurovania. Nič nie je prekážka.

Vada na kráse

Tekutý koberec je pevný a téměř nezničitelný. To ale neznamená, že sa to nemôže stať. Když už vás tato nepříjemnost potká, stačí sa smiať hrst kameniny s epoxidovou zmesou v správnom pomere a opatrne ju zatlačiť do vzniknutej skuliny tak, aby nebol prechod po oprave viditeľný.