Ako si urobiť vestavbu do auta v domácich podmienkach krok po kroku

Všetci víme, že pandémia pomerne oslabila svet. Bylo tak pochopitelné, že väčšina ľudí bude hľadať alternatívu. Kde ale prespat mimo hotel a stále si to užiť? Odpovědí jsou obytné vozy a vestavby do auta.

Vše si ujasniť

Ještě, než se pustíte do prestavby svojho auta, je nutné si položiť otázku, či si ji tam môžete naozaj dovoliť. Je jasné, že variantou bude vždy dodávka, kam sa vám podarí nacpat celý kempovací život. Ak taký vůz zatiaľ nemáte, ponúka sa otázka, či by nebolo lepšie si ho kúpiť už prestavaný.

Dobrý plán je základ

Najdôležitejšie je, rozmyslieť, čo všetko chcete dostavby umiestniť a jestli se to tam vůbec vejde. Prvý krok by teda mal byť o meraní, prepočítaní a následnému prekreslení na papier.

Kvalitný materiál

Druhým krokom je vhodný materiál na začiatok práce. Myslite na to, že je dôležité auto zatepliť. Podzimní a občas i letné večery, dokážte pěkně ochladit. Jako izolaci můžete použít skleněnou vatu nebo polystyrén, a to v minimálnej šírke 10 cm. To potom bude treba schovať obložením. Ale pozor si treba dať do úložného materiálu urobiť priestor na zásuvku. Nezabudnite tiež na podlahu, kde je najlepší materiál lino.

Tip: Jako obkládací materiál perfektně poslouží napríklad palubky alebo sololitové dosky. Lino na podlaze oceníte vďaka jeho ľahkému udržiavaniu a odstraňovaniu.

Elektrina je tu tiež

Myslete na to, že taká vestavba do auta sa neobíde bez elektriny. Na čom by ste si potom ohřáli vodu a fazole? Je potrebné urobiť plán, kde budete mať presne rozvržené, kudy elektřina povedená, aspoň budete mať všetko na jednom mieste a nič vás neprekvapí. Budete tak vedieť, že zásuvka patrí do pracovného kúta, kde potrebujete fungovať s notebookom alebo vypínačom ke dveřím.

Tip: Po tom, čo budete mať elektřinu hotovou, nezabudnite otestovať jej funkčnosť. Mohlo by sa stať, že by ste museli celé auto rozkládat, kvôli jednej nefungujúcej zásuvke.

Zmena v technickom preukaze

Majte na pamäti, že akokoľvek dosiahnete na auto rázom pozbýva platnosť technického preukazu, ktorý už nesedí s tým, čo je v ňom napísané. po tom, čo dokončíte celou prestavbu Bude potrebné zariadiť prepis dodávky na obytné auto, a to buď osobne, alebo to nechať na špecializovanú firmu.