Užitečné tipy, ako odstrániť skvrny zkoberce

Niekedy sa to proste stane, aj keď sa snažíte. Dieťa na koberec vylije trochu pitia, kamaráti víno, pes si zde přinese zašpiněnou hračku. A je to. Skvrna na koberci je na svete. Jak na její odstranění, aby vás to netrápilo?

Rychle povolejte čistič

Odstraňovač skvrn se hodí mít po ruce stále. Čistiace prípravky pravidelne kontrolujte a zisťujte, či už nedochádzajú. Vprípadě potřeby je ihned povoláte do práce. Odolné škvrny na koberci sa ľahko odstránili, ale museli ste prejsť alebo ohroziť jeho farebnú stálosť. Čistič sa hodí mať vo výbave stále.

Babské rady: Ocet, jedlá sóda a voda

Smiešajte jeden diel vody, jeden diel octa a lžíci jedlé sody. Celý roztok rozprostrete na znečistené koberce a nechajte ju chvíľu pôsobiť. Potom sa snažte odstrániť pomocou hubičky.

Ještě jeden postup si môžete vyskúšať. Nečistotu najprv posypte jedlo sodou. Nakoniec nastriekajte zmes vody a octa. Nechajte pôsobiť dve hodiny, poté kartáčem vpravte do koberca. A počkajte ešte štyri hodiny. Následne všetko vyluxujte silným vysavačom.

Čo na kávu a čaj

Stala sa nehoda a na váš koberec sa vylil čaj alebo káva? Mokrou skvrnu odstránite pomocou teplej vody. Keď ale prídete neskoro a skvrna už zaschnula, budete potrebovať aj čistiaci benzín. Pre škvrny od kávy môžete ešte vyskúšať alkohol a biely ocet. Všetky tieto postupy ale môžu mať negatívny vplyv na stálofarebné koberce. Profesionálni čistič je zde skutočne lepší voľbou.

Mastné škvrny

Na mastné skvrny se dříve používala mouka. Urobte to tuk a potom sa vyčistili pomocou prostriedku na riad a vodu. Jedná sa o zažitý postup, ktorý môžete vyskúšať, keď nemáte kvalitný prostriedok na čistenie kobercov.

Vyčistite koberec od rôznych druhov nečistôt. Môžete použiť univerzálny čistič, alebo sa spojiť s babskými radami.