Umelé kvety v interiéri nie sú gýčom ale moderným riešením!

V byte vašej babičky je ich zrejme veľa. Visí v drevených košíkoch na stenách, vykukujú na vás z na prvý pohľad prázdnych kvetináčov. Sadá na ne prach a sú skôr gýčovité než pekné. Reč je o umelých kvetoch v interiéroch. Dnes sú ale in a nemusíte sa za ne hanbiť. K žiadnemu gýču vás dnes presviedčať nebudeme. Umelé kvety dnešnej doby by ste od pravých nerozoznali. A preto si ich rada kúpi každá moderná žena, ktorá ocení ich nenáročnosť.

Umelé kvety dnes od živých nerozoznáte

„Ako to robíš, že máš tie orchidey tak krásne“, pýtala sa ma jednou kolegyne z práce, ktorá sa u mňa doma stavila na kávu. „No vieš, chce to starostlivosť a čas“, povedala som jej a šibalsky som sa smiala. Samozrejme, že za krásne rozkvitnutými kvetmi stála nie má starostlivosť a odbornosť, ale fakt, že boli skrátka umelé. Myslím, že vtedy som s pravdou von nešla, ale ostatné moji priatelia veľmi dobre vie, že u mňa doma na živú kvetinu skrátka nenarazí. Zbláznila som sa do tých umelých, hlavne preto, že sú na pohľad na nerozoznanie od tých pravých, neusychají a nijako nevonia, teda pre alergika ako ja sú ideálne. Ďalšou výhodou je, že kvôli tejto umelej kráse k sebe nemusím v čase dovolenky pozývať suseda, aby mi kvety zalial. Sú skrátka nenáročné! A to na nich milujem zo všetkého najviac.

Kvety mením len, keď sa mi okukajú

To Jana, má kolegyňa z práce mi v tomto veľmi rozumie. Ako ona hovorí: „kvety vo váze mením len vtedy, keď sa mi okukajú a to je spravidla len presunu na iné miesto“. Taká kytice tulipánov, ktorá nikdy nevädne, to je dobrá investícia. Kým raz ju môžete mať v jedálni, druhýkrát už môže krášliť predsieň. A keď už sa opozerá natoľko, že už ju nie je kde dať, darujem ju babičke a Chvatimech pre novú. Dnes je výber umelých kvetín naozaj veľký, ale musíte vedieť, kam ísť. Za ma odporúčam prejsť internet a ponuku firiem. Zaujímať by vás mal predovšetkým vzhľad kvetín (pamätajte, nesmie vyzerať ako umelé a to ani trošku!), Potom ich cena a samozrejme aj šírka sortimentu danej spoločnosti.

A čo vy? Tipujete na vôňu alebo na stálu krásu?