Prečo si zaobstarať vírivku? Môže vám priniesť mnohé zdravotné účinky

Mať doma vlastnú vírivku je snom mnohých ľudí. Kto by si nechcel pripomenúť wellness pobyty pre dvoch, ktoré ste strávili so svojou láskou? Vírivka môže priniesť celý rad zdravotných prínosov, pre ktoré sa oplatí vlastniť ju. Ide o pomerne vysokú investíciu, ktorú si treba poriadne rozmyslieť. Aké sú výhody vírivky?

Hneď trojaký účinok

Vírivky sú často súčasťou privátnej wellness. Dôvodom je to, že sa jedná o obľúbenú procedúru pre páry, ktoré netúžia po ďalších očiach navyše. Vírivku radíme do hydroterapie, čiže do liečby teplou vodou. To znamená, že sme vystavení hneď trom priaznivým účinkom: teplo, vztlak a masáž. Vírivka teda môže prospieť nielen pre relaxáciu, ale aj pre zdravie človeka.

Proti stresu a pre lepší spánok

Vírivka má v prvom rade relaxačné účinky. Masáž stimuluje k uvoľňovaniu endorfínov, hormónov šťastia, v tele, čo vedie k pocitom radosti a spokojnosti. Vďaka tomu sa vám môže podariť znížiť hladinu stresu. Trysky vírivky navyše rozširujú krvné cievy, čo je okrem iného prospešné proti bolestiam hlavy. Zníženie hladiny stresu je účinným faktorom na dosiahnutie lepšieho spánku.

Uvoľnenie svalov a kĺbov

Teplo a masáž sú účinné aj pre bolestivé svaly a kĺby. Tie sa totiž uvoľnia. Vírivka je prospešná aj v prípade zranených svalov, pretože zvyšuje prietok krvi do poranenej oblasti. Navyše prináša živiny, ktoré pomáhajú opraviť poškodenie. Z tohto dôvodu vírivku často využívajú starší ľudia, ale aj pacienti trpiaci artritídou.

Proti vážnym ochoreniam

Vírivka je účinná najmä pri ochorení svalov a kĺbov. Pomáha teda napríklad ľuďom so zápalom šliach, trpiacimi na karpálne tunely, skoliózu, roztrúsenú sklerózu či detskú mozgovú obrnu. Vodoliečba prostredníctvom teplej vody uvoľňuje svaly, znižuje krvný tlak, uvoľňuje boľavé kĺby a pomáha kontrolovať hladinu cukru v krvi a telesnú hmotnosť.