Inšpirujúci svet bytového textilu

V dnešnej uponáhľanej dobe nám veľmi ľahko unikajú pekné veci, momenty i detaily. Našťastie tu máme bytový textil, ktorý keď navštívite, tak sa nachvíľu aj zastavíte a začnete obdivovať rôzne druhy látok, vzorov, motívov a farieb. Ako si nájsť čas na niečo tak kreatívne ako je nákup bytového textilu? Ako vybrať vhodný doplnok do vášho domu? Poradíme vám.

Na prvom mieste je plán

Predtým ako začnete nakupovať vo víre nákupnej horúčky, najprv si zvážte čo a koľko toho naozaj potrebujete. Pretože všetko niečo stojí. Vrhať sa strmhlav do nákupov a bez rozmyslu si zaplniť úložný priestor, je naozaj len strata času a peňazí. Ak viete čo naozaj potrebujete pri prerábaní vášho domova, je to dobré znamenie, že vyberiete správne. Pri nákupe záclon dbajte na to, aby sa vám jej dĺžka, motív a farba hodili do priestoru, ktorý chcete oživiť. V obchode s bytovým textilom nájdete záclony od výmyslu sveta a navyše personál obchodu vám ho vie upraviť podľa vašich predstáv do dohodnutého termínu. Nie je nič jednoduchšie a lepšie, ako si vybrať a odniesť z obchodu niečo čo za to stojí.

Ako pokračovať ďalej?

Ak už ste si vybrali svoj odtieň, motív a dĺžku záclon, môžete k nim prikúpiť aj závesy. Závesy sa hodia do okien, ktorých rozmer siaha až po podlahu, pretože tam najlepšie vynikne ich jedinečnosť a krása. Tmavé a chladné závesy sa hodia do miestností, v ktorých chcete odpočívať, príp. do takých, kde chcete navodiť vyrovnanú a pokojnú atmosféru. Tie svetlejšie a farebnejšie, čiže teplejšie odtiene sa aplikujú väčšinou tam, kde potrebujete nabudiť kreativitu a výkon. Pestré farby nielenže pôsobia priaznivo na náladu človeka, ale aj zosvetlia a oživia priestor, v ktorom sú použité. Veľmi pekne ukážu kombinácie závesov a záclon v podobných odtieňoch z rôznych materiálov. Pôsobia dojmom, že sa dopĺňajú ako manželský pár a pritom nepôsobia nudne. Pokojne to vyskúšajte. Nebudete ľutovať.