Bývame moderne. Ako vyzerá moderné bývanie?

Dnes celý rad ľudí dbá na to, aby bývala moderne. Lenže ako také moderné bývanie vlastne vyzerá, čo so sebou obnáša? Pod pojmom „moderné bývanie“ si môžeme predstaviť mnoho. Predstavíme si najmä kopu módnych doplnkov, tiež sa nám vybaví kovové prvky, ktoré sú dnes súčasťou moderných domácností. Ak však hovoríme o modernom bývaní, hovoríme o minimalistickom štýle, do ktorého kovové prvky zrovna nepatria. 

Existuje hneď niekoľko štýlov, do ktorých je možné zariadiť svoje bývanie. Populárny je napríklad rustikálny štýl, čo je štýl, v ktorom hrá hlavnú úlohu drevo a prírodné materiály. Okrem toho je možné svoju domácnosť zariadiť aj do retro štýlu. V tomto prípade sa môžete inšpirovať šesťdesiatymi rokmi minulého storočia. Čo sa týka ďalších štýlov, je možné zariadiť svoje bývanie do vintage štýlu (tu hrajú hlavnú úlohu práve spomínané kovové prvky) či do štýle art deco, ktorý je veľmi, veľmi luxusné, plný lesku. 

Ďalším štýlom v poradí je spomínaný moderný štýl, ktorý sa rovná minimalistickému štýlu. 

Čo tu hrá hlavnú úlohu? 

V prípade zariaďovaní domácnosti do moderného, minimalistického štýlu, budete všetko zariaďovať do neutrálnych farieb. Najčastejšie sa volí čiernobiela kombinácia, ktorú je možné spestriť šedú alebo červenú farbičkou. Volí sa zásadne jednoduché kusy nábytku, ktoré nie sú nijako abstraktné ani nie sú rozlične tvarovateľné. Skrátka stavte na jednoduché lesklé skrine klasických tvarov. 

Aj posteľ musí byť jednoduchá, rovnako ako kuchynská linka, ktorú nekombinujte s materiálmi, ako je kov či drevo. 

A aké voliť bytové doplnky? 

Samozrejme aj na bytové doplnky príde. Ak svoju domácnosť chcete spestriť bytovými doplnkami, odporúčame staviť na izbové kvety, ktoré nekvitnú (jedná sa teda o vždyzelené rastliny), okrem nich je možné investovať do jednofarebných bytových doplnkov, ktoré však nijako nevybočujú z vami stanovenej farebné kombinácie miestností. Abstraktné obrazy sú potrebné tabu, vhodnejšie sú obrazy miest či zvierat, ak sú v čiernobielom prevedení.