Typicky jarné kvety, ktorými rozžiarite okenné parapety

S prvými jarnými slnečnými lúčmi sa chystáme konečne osviežiť naše okenné parapety. Snažíme sa o to, aby náš dom už nevyznela studeno a chladne vďaka vianočnú dekoráciu, ale snažíme sa skôr priniesť do domu kus jari – kus farebného, pestrého a teplého jari. Tento rok prišla jar pomerne skoro, a tak sme sa so žiarivými kvetinami na okenných parapetoch mohli stretli už počas februára. Ak ste však čakali, až zimné mrazíky odídu, začali ste s výzdobou svojich okenných parapetov až teraz. A ak sa tak naozaj stalo, máme pre vás niekoľko tipov na typicky jarné kvety, ktoré si rozhodne zaslúžia miesto na jednom z okenných parapetov domu. 

V prípade, že sú ešte okenné parapety domu prázdne, pravdepodobne sa rozhodujete, aké kvety do kvetináčov zasadiť. Muškáty sú síce super, na druhú stranu sú to skôr neskoré jarné až letné kvety, ktoré majú ešte čas. Nechajte ich preto ešte na mieste, kde prezimovali, a radšej na svoje okenné parapety dajte nejakú z nižšie uvedených kvetín. 

farebné Primula 

Typicky jarné kvetinou sú farebné Primula, ktoré nie sú drahé. V kvetinárstvach je kúpite za pár desiatok korún. Sú však tak krásne farebné, že vášmu domu aj s bledou fasádou dodajú žiarivý a radostný vzhľad. Naviac je neskôr môžete zasadiť do svojho záhone, až sa pôda trochu ohreje. Vydržia po celú teplú sezónu, niekedy sa dokonca stane, že prečkajú aj zimu (nejednej zahrádkářce kvitli Primula aj počas zimy). 

žlté narcisy 

Ak nemáte vo svojom záhonu zasiate narcisy, určite by nemali chýbať vo vašich kvetináčoch na okenných parapetoch. Síce nevydrží až do leta, ale sú to typicky jarné kvety, ktoré na prvý pohľad hneď zaujmú. Sú ideálne na Veľkú noc, preto si nimi osázejte okenné parapety skôr, než tieto obľúbené jarné sviatky prídu. 

Hyacinty svieti mnohými farbami 

Ak nemáte na okennom parapete veľa miesta alebo si chcete niečo jarného priniesť domov, odporúčame hyacinty. Nikdy sa však v kvetinárstve nepýtajte na farbu, nechajte sa prekvapiť tým, do akej krásnej farby hyacint rozkvitne.