Vonkajšie osvetlenie so sebou prináša množstvo výhod. Aké si vybrať pred dom?

Či už sa okolo vášho domu rozprestiera záhrada alebo ste len jedným domom v rade na ulici, v každom prípade sa oplatí investovať do vonkajšieho osvetlenia. Vonkajšie svetlo so sebou prináša celý rad výhod. Predovšetkým dodá exteriéru naozaj luxusný vzhľad. Tiež sa vďaka správnemu osvetleniu zníži pravdepodobnosť vzniku úrazov na schodoch alebo na chodníkoch pri dome, a nakoniec sa tým eliminuje možnosť vlámania. Žiadny zlodej predsa neskúsi vykradnúť dom, ktorý je taký osvietený, že by sa pod ťarchou svetiel len ťažko skryl.

Pokiaľ vyberáte vonkajšie svetlo (či už hovoríme o lampe pred domom alebo záhradnom osvetlení), dôležité je vyberať také, ktoré je chránené pred nepriazňou počasia a ďalšími vonkajšími vplyvmi. Lampy či menšie svietidlá sú neustále vystavované riziku striekajúcej vody, vlhkosti alebo prachu. Ochrana pred vonkajšími vplyvmi môže predĺžiť životnosť vonkajšieho osvetlenia.

Pred domový vchod patrí lampa alebo nástenné svietidlo

Je váš dom iba jedným z rodinných domčekov v rade v ulici? Či už áno alebo nie, vyberať budete predovšetkým vonkajšie osvetlenie, ktoré umiestnite pred domový vchod. V tomto prípade sa váš výber zužuje na lampy a nástenné svietidlá, ktoré budú mať navyše pohybové čidlo.

Prečo voliť vonkajšie svetlá s pohybovým čidlom?

Vonkajšie svetlá s čidlom sú nadmieru praktickým opatrením, ktoré budete iba chváliť! Čidlo totiž rozozná, kedy ste sa k domu priblížili a kedy pravdepodobne hľadáte kľúče vo svojej kabelke. Zároveň rozozná, kedy už ste vstúpili do domu alebo kedy ste sa od domu oddialili, teda zhasne a nebude rušiť susedov.

Keďže sa vďaka pohybovému čidlu vonkajšie svetlo rozsvecuje automaticky, je to veľmi účinná prevencia proti zlodejom. Najmä ak žijete na rušnom predmestí, kde sú krádeže na dennom poriadku, je to naozaj skvelé opatrenie, ktoré zmetie „dve muchy jednou ranou“.