Detská izba s chytrou nápaditou posteľou a pracovným priestorom

Chystáte sa zrovna prerobiť detská izba? Skúste chytré postele priamo s prefíkaným nápadom. Detská posteľ totiž nikdy nie je len miestom pre pokojné zdravé spanie. Deti majú bohatú fantáziu a posteľ milujú. Navyše, ak zaklope chorobu na dvere, nebude s v takej posteli vaše dieťatko nudiť. Chytro navrhnutá posteľ pre vaše ratolesti slúži ako priestor pre hranie, pracovný kút, výborný úložný priestor a vie tiež poskytnúť oveľa viac potrebného súkromia.

Pokojne sa staňte spoluautorom a pýtajte sa detí, nech si sami povedia, čo by ich chytilo za srdce. Ak deťom vyhoviete, bude vás dieťa jednoducho zbožňovať a v izbičke s chytrou posteľou bude aj spokojné. Detská izba je miesto pre spánok, hru, čítanie, učenie, kamarátmi, ale je aj miestom útočisko, odpočinku, snívanie a rozvíjanie osobnosti. Deti majú radi skrýše, takže vhodný záves či posteľ s nebesami nie je na zahodenie. Špecialisti na multifunkčné postele sú španielski dizajnéri. Zaujímavé typy sú aj v predajniach ASKO nábytku.

Posteľ môže mať úložný priestor s šuplíky vo spod. Výborné sú odklápacie dosky na jednej strane postele, kam je možné schovať knižky na čítanie, plyšáky na spanie a na dosku je možné položiť pohodlne horúci čaj v čase choroby. Pod odklápacie doskou môže byť aj servírovací stolček. Výborné sú priestory za hlavou, kde môže byť zase odklápacie priestor, kam sa buď dajú lôžkoviny cez deň, alebo zase veľa potrebných vecí a možno do nej ukryť šikovne aj zásuvku na notebook.

Ako na pracovnú plochu

Základom je veľká pracovná doska a dostatok zásuviek. Zvoľte kvalitný materiál a dobré spracovanie, letné pastelové farby a dômyselný dizajn, nech to má ten pravý šmrnc a možnosti využitia. Nové trendy prinášajú nevšedné farebné kombinácie a chytré a pohodlné miesto pre mnoho úloh, ktoré majú tieto priestory plniť.

Výborné sú variabilné pracovné stoly s dostatočne priestrannou doskou. Dôležité pre štúdium i poriadok sú dobre riešené úložné priestory v podobe posuvných boxov na kolieskach a poličiek nad stolom. Celkovému vzhľadu priestoru pomôže aj zladenie doplnkov do farieb a jednotného dizajnu. Nezabudnite na vhodné osvetlenie.

K stolu je nutná výškovo nastaviteľná stolička, najlepšie zdravotné a tiež vhodné a kvalitné osvetlenie, dostatok miesta na všetky školské potreby. Mnoho detí trpí poruchami pohybového aparátu, chybného držania tela i zrakovými ťažkosťami. Časté sedenie pri PC neradno podceňovať.