Aplikácie, ktoré vám pomôžu naučiť sa cudzí jazyk

Naučiť sa cudzí jazyk, to dnes nie je tak ťažké, ako si drvivá väčšina ľudí myslí. Dôvodom je fakt, že dnes je možné využiť na to aplikácie, ktoré si stiahneme do svojich telefónov. Už dávno nemusíme chodiť na kurzy, aby sme sa dobre naučili anglicky alebo nemecky, dnes je naozaj možné stiahnuť si aplikáciu, s ktorou sa ľahko naučíme akýkoľvek cudzí jazyk. V prípade, že patríte k ľuďom, ktorí sa chcú cudzí jazyk naučiť, máme pre vás tipy, akú aplikáciu sa oplatí mať vo svojom mobilnom telefóne. 

Hovorí sa, že koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom. Niečo na tom naozaj bude. Utrácať za cudzojazyčné kurzy ale nemusíte, môžete sa s jazykmi popasovať sami vďaka rôznym aplikáciám, z ktorých mnoho je k dostaniu aj zadarmo. Vyberte si tú správnu pre vás. 

Duolingo pre získanie slovnej zásoby 

Aplikácia, ktorá vás dokonca bude denne upozorňovať, že je čas na lekciu. To je duolingo. Nečakajte však od tejto aplikácie úplné zázraky, je určená skôr na rozšírenie slovnej zásoby. Na druhú stranu je pravda, že práve slovná zásoba je to, čo v cudzom jazyku potrebujete najviac. Vety potom rôzne poskladáte, o tom niet pochýb. 

Duolingo je však úplne zadarmo, to je pravdepodobne jej hlavná výhoda. Učte sa s aplikáciou každý deň aspoň pätnásť minút. 

Tandem pre zlepšenie komunikačných zručností 

Ďalšou obľúbenou aplikáciou, ktorá vám pomôže zlepšiť um cudzieho jazyka, je aplikácia Tandem. Jedná sa o aplikáciu, ktorá dokáže zlepšiť komunikačné zručnosti človeka. Ak slovná zásoba nie je váš problém, ale potrebujete skôr zdokonaliť komunikáciu s reálnymi ľuďmi, táto aplikácia je priamo pre vás. Tandem totiž spočíva v tom, že sa dvaja rodení hovorcovia učia navzájom. To je niekedy naozaj skvelé, s cudzincami sa učia cudzí jazyk najlepšie. 

Opäť sa jedná o aplikáciu zdarma, v ktorej si pre začiatok je možné kúpiť lekcie s profesionálnym lektorom, ale ono to nie je potrebné.