Na čo sa zamerať, keď si chcete prenajať chalupu?

Dovolenka na chate alebo na chalupe je u nás veľmi obľúbená. Uvádza sa dokonca, že približne 12 % všetkých domácností v Českej republike vlastní chatu alebo chalupu. A mnohí z nich si prenájmom zarábajú ďalšie peniaze do rodinného rozpočtu. Ak sa vám páči myšlienka stráviť dovolenku na chate, ale nechcete byť viazaní na jedno miesto (chcete ísť každý rok niekam inam), potom je prenájom chaty pre vás to pravé! Ako si však vybrať, aby ste boli spokojní?

Prenájom chaty pri vode

Mnohí ľudia sa radi kúpu počas dňa alebo len tak leňošia pri vode. Táto činnosť je dôležitá najmä pre rodiny s deťmi. Prenájom chaty pri vode je jednou z najobľúbenejších možností. Ak ste si však vybrali lokalitu, ktorá nie je v blízkosti vody, môžete sa pokúsiť nájsť chatu s bazénom. Je pravdepodobné, že si zaň budete musieť trochu priplatiť. Na druhej strane však získate súkromie a môžete sa zabávať, kedy sa vám zachce. Do chaty to nebudete mať ďaleko.

Prenájom rybárskej chaty

Bohužiaľ, nie každý je s bazénom spokojný. Náruživí rybári si chcú prenajať chatu pri vode, ale najlepšie niekde, kde nie sú plavci, ktorí by im prekážali pri love. Prenájmy rybárskych chát môžu byť pri stojatej vode alebo v blízkosti rieky. Buď sa táto vodná plocha nachádza v tesnej blízkosti chaty, alebo by k nej mala viesť primerane splavná cesta. Koniec koncov, rybári so sebou nosia veľa vybavenia, takže nie je vhodné, aby sa dlho plahočili po lesnej ceste.

Prenájom chaty na samote

Aj chata na samote môže byť pre mnohých ľudí vyhľadávaným miestom na strávenie dovolenky. Môže to byť chata v horách alebo uprostred lesa, kde sa nestretnete s inými turistami. Aj takéto chaty môžete nájsť, ale musíte mať auto a vodičský preukaz, pretože na takúto chatu sa len tak ľahko nedostanete. Je ťažké dostať sa k nemu autobusom. Ak nechcete nosiť batožinu niekoľko kilometrov, budete musieť jazdiť vlastným autom.