Pozor pri love kaprov: Ako to urobiť, aby ste chytili poriadne macky?

Keď ideme na ryby, musíme stále premýšľať. Málokto vie, aké zložité a náročné je rybárčenie. Teda ak to myslíte vážne a nechystáte sa len sedieť pri vode. Čomu sa vyhnúť pri love kaprov?

Ak nemáte boilies, nemusíte tam ani chodiť

Prilákať kapra nie je jednoduché. Môžete sa pokúsiť vytvoriť lovné miesta, ale aj tak nedostanete nič iné ako biele ryby alebo menšie zábery. Čo robíte zle? Neprinášate nič zaujímavé na jedenie. Krmné boilies sú jednoducho základom. Neodolateľná chuť priláka veľké sústa a vy sa budete môcť konečne poriadne blysnúť. Veľké ryby majú rady chuť wasabi a chrenu. Zdá sa, že veľkí chlapci majú radi poriadnu dávku korenia! Tigrí orech vám tiež prinesie úspech.

Tigrí orech odfiltruje drobnosti

Nie, nebojte sa, menšie ryby nepovažujeme za menejcenné. Lenže je naozaj zbytočné chodiť na ryby a vyťahovať z vody malé čudá. Keď idete loviť kapry, chcete ich jednoducho a jednoducho chytiť. Dobrou taktikou sú boilies s wasabi a chrenom. Biele ryby a malé kúsky ich nebudú zaujímať, veľké kapry áno. Kapry budú ešte spokojnejšie, ak do kŕmneho miesta pridáte tigrí orech. To spoľahlivo priláka len veľké ryby, malé ryby nemajú záujem.

Dávajte pozor na smer vetra

Chystáte sa na lov kaprov a nezáleží vám na smere vetra? V takom prípade by ste mali odovzdať svoj rybársky lístok. To je, samozrejme, prehnané, ale pri love kaprov a amurov budete potrebovať zlaté pravidlo. Postavte sa s vetrom v tvári. Vietor prirodzene navíja ryby smerom k vám. Pozor, funguje to.

Sledujete úľavu?

Keď chodíte na to isté miesto stále dokola, vnímate úľavu a môžete z nej už teraz profitovať? Kapry sa veľmi rady ukrývajú pred pôsobením prúdov v úkrytoch v podobe starých korýt, hrboľov alebo dier.

Keď idete loviť kapry, mali by ste mať so sebou dostatok tigrieho orecha a chutného boilies.