Nech čiernobiela kombinácia nepôsobí príliš chladne. Ako na zútulnenie domova?

Že je čiernobiela kombinácia už out? Nie je to tak. Čierna a biela sú farby, ktoré prakticky nikdy z módy nevyjdú. Tak sa im nebráňte. Ak vám ale domov príde s týmito odtieňmi trochu neosobný a možno až chladný, ponúka sa otázka, ako si interiér zútulniť. Poďme si prezradiť niekoľko skvelých trikov, ako s tradičnou čiernobielou kombináciou vlastne pracovať a ako to urobiť, aby bolo v interiéri príjemne aj za spoločnosti týchto odtieňov.

Viac bielej, čiernej už menej

Predovšetkým klaďte dôraz na jedno, a síce s čiernou buďte opatrnejší. Áno, je síce pravdou, že práve tmavý odtieň sa dostáva do popredia, ale pokiaľ do vášho interiéru nejde príliš veľa svetla, čierna farba dokáže príbytok úplne pohltiť. Preto radšej uprednostnite viac bielej, ktorá nie je tak výrazná, navyše opticky zväčšuje interiér.

A to je napokon ten hlavný rozdiel medzi nimi, ak zabudneme na fakt, že sa jedná o jeden tmavý a druhý svetlý odtieň. Čierna na prvý pohľad interiér zmenšuje, biela ho naopak dokáže opticky zväčšiť, a to sa hodí nielen pri menších bytových jednotkách.

Doplnky v inom odtieni

Pokiaľ sa vám čiernobiely interiér na prvý pohľad naozaj nepáči, možno až prieči, za zváženie stoja aspoň investície do doplnkov, ktoré sú v inom farebnom odtieni. Jednotvárnosť skrátka a dobre rozbite, a to ideálne žltú, červenú alebo oranžovú. Pokiaľ nie ste fanúšikmi týchto výraznejších odtieňov, svetlo hnedá a zemitá zelená sú stávkou na istotu.

Prípadne do interiéru zakomponujte aspoň viac izbových rastlín, ktoré dodajú interiéru šmrnc a život. Čo napríklad taká monstera? Tá by sa v rohu miestnosti pekne vynímala, nemyslíte?

Nepodceňujte silu dreva

Jedným z ďalších tipov, ako rozbiť tradičnú čiernobielu kombináciu je bezpochyby drevo. Drevené prvky pekne zútulnia interiér, navyše idú s čiernobielym spojením skvele do kopy. Vizuálne ponechávajú miestnosti v elegantnom duchu, napriek tomu sa jedná o neutrálny prvok, ktorý na seba na prvý pohľad nevezme všetku pozornosť.