Ako vybrať ideálnu peňaženku, ktorá sa hneď nerozpadne v ruke?

Aj keď sa platobné karty aj klubové kartičky používajú stále viac v elektronickej podobe, sú doklady, ktoré zatiaľ v elektronickej podobe nie sú. A práve tie musia mať svoje miesto v peňaženke, ktorá je stále ešte naším neoddeliteľným parťákom sprevádzajúcim nás životom. Mnohí však majú tohto spoločníka už v hrozivom stave. Rozpadá sa im v rukách a hľadajú ideálnu náhradu, ktorá by spĺňala ich požiadavky. Poďme si prezradiť, ako vybrať ideálnu peňaženku, aby ste nad výberom nestrávili dlhé roky.

Na veľkosti záleží

Jednou z kľúčových vlastností peňaženiek sú ich rozmery. V tomto prípade musí rozhodnúť každý človek sám, akú veľkosť požaduje. Všeobecne ale platí, že by sa do nej mali zmestiť aspoň doklady typu občiansky alebo vodičský preukaz.

Pokiaľ v nej väčšinou nosíte aj hotovosť, peňaženka by mala mať aj priehradku ako na klasické papierové bankovky, tak na mince.

Patentek alebo zips?

Čiže spôsob zapínania ako ďalší bod, ktorý hrá pri výbere ideálnej peňaženky rolu. Opäť je to záležitosť osobných preferencií, ale oveľa obľúbenejšie sú zipsy. Patentky alebo cvočky sa totiž majú tendenciu rozopnúť v najmenej vhodnú chvíľku, zatiaľ čo zips nie. Je ale pravdou, že zips má zase svoju životnosť – môže sa skôr alebo neskôr začať rozbiehať.

Inými slovami je aj spôsob zapínania rýdzo na vás. Oplatí sa zvážiť pre a proti jednotlivých riešení.

Celkový design rozhodne

Tým posledným kľúčovým parametrom pri výbere ideálnej peňaženky je samozrejme aj jej design. Je vhodnejšia koža alebo textília? Máte záujem o farebnú, alebo skôr neutrálnu peňaženku, ktorá nebude na prvý pohľad tak kričať?

Zase sa dostávame ku každému človeku ak jeho požiadavkám na peňaženku. Vzhľad tohto spoločníka by mal byť srdcu človeka najbližšie. Vyberte si zo širokej škály motívov a vzorov ten, ktorý vám bude najviac vyhovovať.