Prečo sa môže stať obstaranie lacné domáce infrasauny vašej nočnou morou?

Premýšľali ste o tom, čo je najväčšia výhoda infrasauny? Väčšinou človeka napadne liečivé infražiarenie alebo možnosť používať infrasaunu hneď po zapnutí bez nutnosti rozohrievanie vopred. Lenže ani jednu z týchto výhod u lacné infrasauny v skutočnosti nenájdete. Viete prečo?

Lieči infražiarenie alebo nelieči?

Infražiarenie je prírodný tepelné žiarenie, ktoré nie je ľudským okom viditeľné. Fyzikálno sa jedná o prenos tepelnej energie na rôzne i vzdialené povrchy bez zahriatie okolitého vzduchu. V prírode infražiarenie produkuje slnko.

Infražiarenie poznáme 3 druhy:

  • IR-A krátke vlny, ktoré prenikajú hlboko do tela a majú najväčší liečivé účinky
  • IR-B stredné vlny prenikajú len plytko do podkožia, ale stále majú liečivé účinky
  • IR-C dlhé vlny ohrievajú len vrchné koži, ide len o obyčajné prehrievanie

Zdrojom tepla v infrasaune sú infražiariče. Problém je v tom, že lacné domáce infrasauny používajú lacné infražiariče, ktoré vedia produkovať len infražiarenie typu C, alebo v lepšom prípade aj typ B. A tie majú liečivé účinky minimálne.

Len kvalitný infražiariče produkujú celé spektrum infražiarenia, tj. Aj typ A, ktorý preniká hlboko do tela a má najväčší liečivé účinky. Ak teda nechcete mať doma namiesto sauny len obyčajnú sauny, na infražiariče by ste nemali šetriť.

Tie najlepšie infražiariče, ktorých žiarenie je najpodobnejší naozajstnému slniečku, nájdete pod obchodným označením Vitae. A ich liečivé účinky sú preukázateľne najväčší.

Cvak! A je teplo! Alebo nie je?

To, že výrobca infrasauny do bytu šetril na nesprávnom mieste, spoznáte tiež veľmi ľahko týmto jednoduchým slepým testom. A nemusíte sa ani pozerať na typ použitých infražiaričov.

Keď sa infrasauna zapne, skúste si do nej hneď sadnúť:

  • cítite výrazné teplo hneď?
  • alebo to trvá niekoľko minút?

V prvom prípade existuje šanca, že výrobca použil niektorý z kvalitných typov infražiaričov, ktoré dosiahnu plného výkonu hneď po zapnutí. Najčastejšie sa opäť stretnete s označením Vitae.

Ak si sadnete a teplo necítite alebo sa zvyšuje veľmi pomaly, budú použité lacné žiariča. Môže trvať aj niekoľko minút, než ucítite teplo, žiariče dosiahnu maximálneho výkonu a infrasauna bude pripravená na použitie.

A medzitým sa bude váš elektromer točiť zbytočne. Spočítajte si, ktorá varianta je pre vašu peňaženku výhodnejšie.

Infrasauna na mieru, to nie sú len infražiariče

Rozdiel v cene u infrasauny spoznáte aj na použitom dreve a jeho spracovanie, na pántoch dverí aj na dverách samotných. Keď budete pozorní, rozdielov napočítate naozaj veľa. Trebárs v dĺžke záruky.

Najväčšia výhoda sa ale skrýva v rozsiahlych možnostiach infrasauny na mieru – nemusíte sa obmedzovať rozmery a riešením typizované kabíny. Naopak: schopný výrobca vám vyjde v ústrety a vyrobí vám infrasaunu, ktorá bude presne pasovať do vášho výklenku v stene aj do vášho interiéru.

Aby ste mali možnosť porovnania a načerpali inšpiráciu, zastavte sa nezáväzne v našom saunovom showroome v Prahe – Uhříněvsi. Infrasauny a fínskej sauny si budete môcť nielen prezrieť, ale aj vyskúšať. Nevyberajte len podľa obrázkov!