Ako ľahko vyčistiť chladničku

V domácnosti sa nájde hromada miest, kde sa schádza baktérie ako na nejakom pomyselnom mejdane. Vedľa toalety hovoríme aj o kuchynskej linke, ktorú treba pravidelne čistiť, a to ideálne čistými handričky, nie špongiou zo drezu. Ďalším miestom, o ktorej je potrebné starať, je chladnička, pretože aj tu sa môžu veľmi rýchlo hromadiť škodcovia napadajúce naše potraviny. Preto si pripravte čistiaci prostriedok na umývanie chladničiek alebo mydlovú vodu, dezinfekčný sprej, handričku a kefka na čistenie škár – potom hor sa do akcie!

Začíname vnútrom chladničky

Čím ale začať? Veď je chladnička tak veľká! Hovoríte si. Poďme to teda vziať krok po kroku a začať s vnútrom chladničky. Zo všetkého najskôr musíme vytiahnuť všetky poličky a šuplíky, ktoré umyjeme klasicky v dreze pomocou prichystané mydlovej vody. Steny v chladničke je nutné najskôr odmastiť vodou s mydlom alebo spomínaným špeciálnym čističom, potom je dezinfikujte.

Ako dezinfekcia skvele poslúži obyčajná voda s octom.

Poďme na tesnenie dverí

Na čo sa bohužiaľ veľmi často zabúda je tesnenie dverí. Lenže v skutočnosti práve táto časť je jedinou, kde sa hromadí veľké množstvo baktérií a kde vznikajú plesne. Pri čistení musíme venovať veľkú pozornosť hlavne záhybom. Aby sme sa dostali aj do tých najužších škár, použijeme kefka, ktorý sa dostane aj do miest, kam sa s bežným handričkou nedostaneme.

Je dôležité tesnenie po vyčistení namazať, a to buď olejom, alebo pripravenú vazelínou. Len tak zostane tesnenia pružné a nebude nijako praskať.

Nezabúdame na vonkajšiu časť

Záverom nás zaujíma vonkajšiu časť chladničky, a to aj tá strana, ktorá je pri stene. Aj keď nejde vidieť, je potrebné sa o ňu taktiež starať. Zvláštnu starostlivosť si vyžaduje hlavne kondenzátor a chladiace rebrá, ktoré bývajú veľmi často zanesená prachom a rôznymi nečistotami. Pri čistení týchto častí radšej nepoužívajte žiadne chemikálie.