Vybavujete jedáleň? Poradíme s osvetlením

Každý túži po moderne vyzerajúci domácnosti, len málokto vie, čo do modernej domácnosti patrí. V súčasnej dobe sa ľudia zameriavajú najmä na obývaciu izbu, pretože práve tu sa stretávajú návštevy a vítajú sa hostia, mnohí ľudia bohužiaľ zabúdajú na jedáleň, ktorá je srdcom celého domu. Pri stole v jedálni sa stretávajú tí najdôležitejší, a síce rodina, ktorá si tu rozpráva svoje príbehy z uplynulého dňa. Jedáleň by teda mala byť zariadené prvýkrát, mala by byť príjemná, rovnako tak by mala byť vkusná na pohľad. Zamerajme sa teda teraz na jedáleň a prezraďme si, ako si ju pekne vybaviť. 

Základom jedálne je predovšetkým osvetlenie, ktoré by sa malo do jedálne zaobstarať prednostne. Najlepšie sa urobí, ak sa osvetlenie vyberá spoločne so stolom, pretože stôl je tiež dominanta jedálne a obe veci by k sebe mali ladiť. 

Keďže aj osvetlenie ide dopredu a neustále sa mení, prezraďme si najmodernejšie osvetlenie, ktoré v súčasnej dobe môžete zaobstarať do svojho domova. 

Jedno masívne svetlo ako dominanta jedálne 

Ľudia zařizující si jedáleň do moderného štýlu majú dve možnosti. Tou prvou možnosťou je kúpiť si masívny závesné svietidlo, ktoré bude dominantou celej jedálne. V súčasnej dobe je možné zakúpiť krásna moderná svietidlá, ktoré sú tak masívne, že sú len ťažko prehliadnuteľná. Upevniť by sa svetlo malo priamo nad stôl, ideálne je závesné svietidlo, ale tiež je možné investovať do stropného svietidla. 

Ako sme spomenuli, dbajte na to, aby svetlo korešponduje s vybavením jedálne. 

Lepšie urobíte, keď kúpite rovno tri svietidlá 

Druhou možnosťou osvetlenia do jedálne je to, že si zaobstaráte rovno tri závesné svietidlá, ktorá inštalujete priamo na stôl v rovnakom rozostupe. Vhodné sú najmä drôtená svietidlá, ale krásna sú tiež okrúhla svietidlá kovových farieb. Preferujte najmä striebro alebo meď.