Iná krajina iná mačacie povera. Viete, čo sa o mačkách kde hovorí?

Mačky sú milá stvorenia, ktoré sú súčasťou nejednej rodiny. Málokto o nich však vie, že v každej krajine sa o nich myslí niečo iné. Kým u nás sa hovorí napríklad to, že keď prebehne cez cestu mačka čierna, znamená to obrovskú smolu. Keď však prebehne mačka biela, je to zase veľké šťastie, ktoré by sme mali otestovať. Čo sa však o mačkách hovorí v iných krajinách? 

Čo sa o mačkách hovorí v Amerike 

Aj keď sú v Amerike súčasťou domácností najmä psy, aj mačky si nájdu u mnohých ľudí svoje miesto. V Spojených štátoch amerických sa o mačkách traduje, že čierne mačky, respektíve vývar z nich, môže vyliečiť tuberkulózu. Jedná sa však o pomerne starú poveru, ktoré však mnohí stále verí. Rovnako starou poverou je tá, ktorá hovorí, že sa nesmie mačka zabíjať, inak sa tým privolá veľké nešťastie. 

Dodnes sa dodržiava jedna zaujímavá povera, a to tá, ktorá hovorí, že pri sťahovaní sa má mačka dávať do domu oknom. Len tak totiž zostane. 

Čo sa o mačkách hovorí v Egypte 

Egypt a mačky – to je známe spojenie, ktoré sa každému vybaví v hlave. Mačky boli a dodnes sú v Egypte posvätným zvieraťom, Egypťania si podľa pohybov mačiek, podľa ich zívanie či ich preťahovanie vykladajú budúcnosť. 

Čo sa o mačkách hovorí vo Francúzsku 

Aj Francúzsko je plná povier a povestí o mačkách. Medzi najznámejšie patrí povera, ktorá hovorí, že mačky prináša smolu vtedy, keď kráča cez potok. Korytnačinová mačka naopak predstavuje smrť pri nehode. Ďalšie francúzska povera zase hovorí, že ak sa na čiernej mačke nájde biely chlp, usmieva sa na vás šťastena. Ak navyše tento chlp vytrhnete, bez vás poškrabkala, budete mať v rukách talizman, ktorý prinesie ohromné šťastie. 

Čo sa o mačkách hovorí v Írsku 

Íri zase veria tomu, že keď prebehne čierna mačka cez cestu, symbolizuje to smrť pri epidémii. Je to však opäť stará povera a nie všetci v ňu veria.