Ako zariadiť obývaciu izbu. Decentne, no moderne a vkusne

Obývacia izba je centrom celého domu. Schádza sa tu rodina, priatelia, privítajú sa tu všetky návštevy. Je to však tiež miesto, kde si po náročnom dni odpočinieme u sledovaní obľúbeného televízneho programu. Aby sme sa tu cítili príjemne a aby obývacia izba žiaril útulnosťou, je dôležité si ho správne vybaviť. Nemusí však pôsobiť príliš gýčovito, proti si poďme prezradiť, ako obývačka zariadiť decentne, no moderne vkusne.

Začíname s farbičkami

Zo všetkého najskôr si premyslite, na aké farby pri zariaďovaní obývacej izby vsadíte. Môžu to byť kontrasty, ale populárne sú aj zemité odtiene, prípadne pastely. U výrazných farieb opatrne. Kombinujte ideálne s neutrálnou, decentné farbou, ktorá bude na stenách a ktorú bude niesť treba sedací vak alebo rozkladacia pohovka v interiéri.

Nemusíte natierať všetky steny jednou farbou. Tento trend sa už nenosí. Dáva sa prednosť kombinovanie. Jedna alebo dve steny môžu byť krémovej, zvyšné dve biele. Nebojte sa experimentovať, ak vám to umocní konečný pocit z miestnosti.

Umiestnite sedačku tam, kam máte

Sedacia súprava je veľmi dôležitým prvkom celého domu a je jeho dominantou. To, v akom bude prevedení alebo akú bude mať farbu je naozaj kľúčové. Väčšiu úlohu však zohráva umiestnenie sedačky. Ak nie ste nútení sedačku umiestniť k stene, odporúčame ju zakomponovať do priestoru.

Pozor si dajte na situovanie sedačky chrbtom k dverám. Pokiaľ takto umiestnite pohovku, prakticky žiadnemu človeku sa na nej nebude sedieť dobre. Nebude totiž vedieť, čo sa deje za ním a kto treba vošiel zrovna do miestnosti.

Bez svetla to nepôjde

Na čo upnite svoju pozornosť je svetlo. Počas zariaďovaní nepodceňujte výber osvetlenia, ktoré hrá v interiéri naozaj veľkú rolu. Pokiaľ nie je svetla dostatočne veľa, pôsobí to negatívne na zdravie aj na psychickú stránku človeka.