Laminátová alebo drevená podlaha?

V živote každého z nás raz príde deň, keď sa rozhodnete kúpiť si svoj vlastný pozemok a postaviť si na ňom presne ten vysnívaný dom, o ktorom snívame už od raného veku. Samozrejme takej stavanie domu nie je len taká sranda, musí sa riadne zvážiť, či chceme drevostavbu alebo nie, či sa zameriame napríklad na jednofarebná okná, alebo ich budeme chcieť mať interiérovo aj exteriérovo inak farebné. Určite by sme však mali rovnakú farbu zvoliť u dverí, okien a tiež pri bránach, pretože Keď mu také časti domu budú rôznofarebné, nikdy nedosiahneme tak pekného efektu, akého by sme dosiahli vtedy, keď by všetky tieto časti boli jednofarebná.

Avšak nie je to len o vonkajšom vzhľade, ale tiež sa musíme pozrieť aj na jednotlivé interiéry. Musíme si dobre premyslieť, kde chceme mať akú miestnosť. Ak si nenájdeme drahého architekta, je to naozaj na nás, ale nie je to zas tak ťažké. Kde bude aká miestnosť sa nakoniec zdá to najľahšie, čo budeme v novom dome musieť rozhodovať. Oveľa ťažšie je napríklad rozhodovať sa, či do miestností položíme lamino alebo zvolíme radšej drevenú podlahu.

Moderné trendy sa totiž mení aj v bývaní a drevo sa dostáva veľmi rýchlo opäť do kurzu, avšak niekedy je táto voľba naozaj ťažká, pretože nechceme moc minúť, ale na druhú stranu sa nechceme hrnúť do niečoho, čo sa nám do budúcnosti nevyplatí. Do kuchyne alebo aj do kúpeľne pokladáme kachličky, to je jasná vec, ale ostatné miestnosti sú naozaj záhadou, preto si poďme povedať, čo je výhodné a čo nie.

Laminátová je praktická pre údržbu, drevená udržuje viac tepla

Pri rozhodovaní, ktoré sa týka toho, do akej podlahy ísť, je nutné si uvedomiť, že najväčší dôraz sa kladie na peniaze. Laminátová podlaha je síce lacnejšie a praktickejšie pre údržbu, avšak ak túžite po trochu reprezentatívnym vzhľadu, mali by ste si uvedomiť, že drevená je oveľa lepšia voľba. Povrch laminátové podlahy je chladnejšie a je tiež tvrdšie ako povrch drevenej podlahy. Drevená podlaha je však trochu chúlostivejšie a tiež je náročnejší na údržbu, za to jej vzhľad je absolútne bezkonkurenčný.