Budete si otvárať vlastnú kaviareň? Tipy, na čo nezabudnúť

Vlastná kaviareň je pre mnohých z nás dlho odkladaný splnený sen. Napokon tak budeme schopní nájsť cestu k svojim klientom a ponúkať im produkty, ktoré im spríjemnia deň. Na čo v prípade zariaďovania nezabudnúť?

Ponúkajte tovar pomocou vitrín

Presklené výstavné vitríny budú výborným tipom, ako nastaviť dobré vzťahy so svojimi zákazníkmi. Veľa z nich bude prichádzať s tým, že si bude priať objaviť, čo vlastne ponúkate. Výstavné systémy vám pomôžu najlepšie predať všetko, čo máte v ponuke. Klient má dostatok priestoru na to, aby sa rozhodol, čo ho najviac zaujalo. Mlsné oko zákazníka tak bude mať široké možnosti, ako si dopriať práve to, čo ho najviac osloví. Vždy platí, že by ste mali mať svoju ponuku na očiach klientov – oveľa viac ich takto nalákate.

Osobitá výzdoba priláka stálych zákazníkov

Aby si ľudia obľúbili kaviareň a veľmi ochotne sa do nej vracali, potrebujete samozrejme prvotriedne výrobky. Pre tých ľudí zabudnú aj na nie príliš doladené prostredie prevádzky. Oveľa viac bodov u svojich klient ale získate, keď si zariadite štýlovku.

Chcete kaviareň vo vintage štýle? Pre jej zariadenie toho nebudete potrebovať veľa – stačí zájsť do najbližšieho bazáru s nábytkom, alebo sa pozrieť na sociálne siete a bazáre vo vašom okolí, kde nájdete skutočné skvosty. Pustite klientom blues alebo jazz z päťdesiatych rokov minulého storočia, vymaľujte steny tmavšími odtieňmi, vytvorte útulnú atmosféru.

Keď sa v tom vyznáte

Aby ste neboli len predajca zákuskov a kávy, ale skutočným profesionálom, môžete začať ponúkať špeciality. Horúce čokolády s netradičnými príchuťami, kávy výrobcov z celého sveta, širokú ponuku čajov, o ktorých účinkoch si niečo zistíte. Alebo napríklad letná ponuka domácich limonád, ktoré majú pozitívne účinky na naše zdravie. To všetko vám pomôže nájsť si klientov, ktorí sa k vám budú radi vracať.

Vlastná kaviareň je skutočná radosť.