Štýlové peklo alebo najväčšie chyby v zariaďovaní domácnosti

Všetci to s našou domácnosťou myslíme dobre. Niekedy je však výsledok naozaj hrozný! Čomu by sme sa mali vyhnúť, aby sme neskončili v štýlovom pekle, kde nás budú napichovať pestrofarební diabli na nevkusné vidličky?

Znížte farebnosť

Azda najväčší problém v našich domácnostiach. Pri zariaďovaní bytu to vyzerá vkusne a nadpozemsky. Úchyty korešpondujú s nábytkom, štýl a čistota zámeru je zachovaná. A potom to príde! V obchode vám padne do oka osamelý kus nábytku, ktorý musíte mať. Zabudnete na to, že všetky kusy nábytku vo vašej domácnosti majú hliníkové nábytkové nohy, a dostanete niečo úplne farebné a krikľavé. Solitérne kúsky, ktoré vás zaujmú inde, sa nie vždy hodia do vašej domácnosti.

Čo tým chcel básnik povedať?

Rovnaký problém, ale teraz v inej časti bytu. Kuchyňu sme zariadili v minimalistickom alebo industriálnom štýle, pričom sme sa držali základných dvoch alebo troch farieb v miestnosti. A potom si domov prinesiete rôzne farebné hrnčeky, ktoré si vystavíte na kuchynskej linke. Prečo to všetko? Netvorí ani súbor, ktorý by ospravedlňoval punkový čin. Každý pes, iná dedina – to nie je pravda v štýle. Zjednotenie a zjemnenie farieb.

Nový domov, staré časy

Máte úplne nový interiér a cítite sa v ňom pohodlne. Ale po týždni si spomeniete, že ste ešte nepostavili steny. A začína sa. Spomienky na dovolenku, dvadsať rokov staré fotografie detí, suveníry spred pätnástich rokov. Prečo to všetko? Nostalgické predmety nechajte v krásnej, reprezentatívnej krabici na pôde a vráťte sa k nim s láskou. Koniec koncov, neurčujú, kto ste teraz. Pohybujte sa vpred, žite pre dnešok a zajtrajšok.

Jednotný štýl by mal byť zachovaný nielen v každej z izieb, ale aj v celom dome. Bude to oveľa lepšie miesto na život. Je to vintage, retro, škandinávsky štýl, hygge alebo boho? Skvelé, ale dodržiavajte ich zásady. Budete žiť ako v nebi.