Ako opticky zoštíhliť postavu oblečením?

Ktorá žena je skutočne spokojná so svojou postavou? Väčšina z nás aspoň z času na čas zatúži vyzerať štíhlejšie bez diét a cvičenia. Našťastie sa to dá dosiahnuť aj výberom správneho oblečenia a vyvrátením starých mýtov. Nebojte sa vrstvenia, doplnkov ani správnych vzorov.

Vrstvy nepridávajú kilá

Mnohí ľudia sa domnievajú, že pridávanie ďalších vrstiev oblečenia im pridáva zbytočné kilogramy navyše. Ale to je jedna veľká lož. Naopak, vrstvenie odvádza pozornosť od väčšieho brucha alebo hrubších ramien a vyrovnáva proporcie tela. Oblečenie začína spodnou bielizňou a pre plnoštíhle dámy sú najlepšou voľbou hladké a dobre padnúce kúsky. Podprsenka by mala zakrývať celé prsia a nohavičky by mali mať vyšší pás.

Nebojte sa vzorov, ale vyhnite sa potlači. Zabudnite na oblečenie s horizontálnymi pruhmi, ktoré sa opticky rozširuje. Zvislé pruhy sú dobrou voľbou. Ak sa vám potlače nepáčia, noste jednofarebné oblečenie, ideálne čierne, ktoré vás zoštíhli. Vždy sa uistite, že vám oblečenie dobre sedí. Príliš tesné topy odhalia každú nedokonalosť vašej postavy a príliš voľné z vás urobia beztvaré vrece.

Vysoký pás je váš priateľ

Či už dávate prednosť nohaviciam, alebo si vyberáte sukne, vždy si vyberte tie s vyšším pásom. Lichotia úplne každej postave, spevňujú oblasť brucha a vyhladzujú prípadné ochabnutie. Nohavice by mali končiť pri členkoch a mať rovné nohavice. Ak nosíte sukne, vyberte si strihy bez rukávov, ktoré končia pri kolenách. Opticky zoštíhlia dolnú polovicu tela a predĺžia nohy.

Nezabudnite na správne príslušenstvo. Výrazné šperky, šatky alebo hodinky upútajú pozornosť namiesto niekoľkých kíl navyše. V neposlednom rade sa snažte chodiť vzpriamene a s rovnými ramenami. Správne držanie tela robí s vašou postavou skutočné zázraky. Nezabúdajte, že vzhľad odráža fyzický stav mysle človeka. Ak ste so sebou spokojní a vyrovnaní, budete vyzerať dobre v akomkoľvek oblečení.