Obliekame si na pohovor či na schôdzku. Na čo si dať pozor?

Usilujete o prácu alebo chcete urobiť dojem na nového obchodného partnera? Potom dbajte na to, čo máte na sebe. To, že sa na takto oficiálne stretnutia nechodia v tričku a džínsoch, to nemusíme pripomínať. Každý vie, aké dôležité schôdzky či pohovory, preto si nechceme pokaziť šancu na úspech tým, že prídeme nevhodne oblečení. Bohužiaľ aj keď si oblečieme košeľu alebo sukňu, môžeme urobiť chybu. 

Aby ste predchádzali trápnym situáciám alebo následne tomu, že stretnutie dopadne nemilo, prezradíme, na čo si dať pozor a čo by ste nemali podceniť pri výbere vhodného oblečenia, ktoré si na seba v deň dôležitého pohovoru či schôdzky oblečiete. 

Na čo si musí dať pozor páni 

Ako sme spomenuli, to, že sa na schôdzky neberú tričká ani džínsy, iste dobre vieme. Páni väčšinou volia spoločenské nohavice, košeľu, prípadne sa nebojí obleku alebo saka. Ak sa rozhodnete vziať si košeľu, majte neustále na mysli, že vám košele nesmie vytŕčať z nohavíc. Rovnako tak by vám nohavice nemali padať a nemalo by ísť vidieť spodnú bielizeň, čo je bohužiaľ dnes akýsi trend. 

Neodporúčajú sa ani pestrofarebné košele, voľte jednoduché, vypasované, jednofarebné, ktoré vždy zožne úspech. Čo sa týka obuvi, vyhnite sa teniskám! Páni žijú v domnienke, že sa tenisky hodí ku všetkému, ale skutočne opak je pravdou. Zvoľte radšej mokasíny alebo klasické poltopánky, ktoré zaručujú úspech. 

Na čo si musí dať pozor dámy 

Dámy majú oveľa viac možností, čo si môžu obliecť. Najvyššie urobia, keď si oblečú kostým, ktorým nemôžu nič pokaziť. Pokiaľ budú chcieť staviť na sukňu, tá by mala siahať až ku kolenám, nie pod zadoček. To sa naozaj nehodí. Rovnako tak nie je vhodný veľký výstrih, nepekne pôsobí aj čierna podprsenka pod bielou prosvítavou košeľou. 

Pri výbere vhodných šat dajte ruky preč od typicky letných šatočiek, ale radšej zvoľte spoločenskejšie, ktoré sú vypasované a dlhé zhruba ku kolenám.