Tipy a triky, ako ľahko vyhladiť oblečenie aj bez žehličky

Hociktoré žene sa stalo, že sa aj pri žehlení bielizne spálila o horúcu plochu žehličky. Odvtedy mnohé ženy odmietajú žehliť bielizeň, bohužiaľ žehlenie bielizne je nutné a neodvrátiteľné. Našťastie možno bielizeň vyžehliť aj inak s pomocou úplne iných spotrebičov. Nemusíte si kupovať drahé žehliaci roboty, ktorí bielizeň vyžehlí za vás rýchlosťou blesku, stačí, keď zahrabať vo vašej skrini. Viete, s čí pomocou vyžehlíte bielizeň ľahko a rýchlo? 

Ako sme spomenuli, žehlička nemusí byť to jediné, čo vyžehlí aj to akokoľvek pokrčené a pokrčenie bielizne. Ide to aj s pomocou iných elektrických spotrebičov, ktoré zvyčajne máme vo svojej domácnosti. Viete, s čí pomocou je to možné? 

Najčastejšie sa v čase, keď žehlička nefunguje, používa žehlička na vlasy, ktorá funguje úplne rovnako. Jediné, na čo si musíte dať pozor pred žehlením, je to, aby ste očistili horúce doštičky. Často na nich zostáva lak alebo zvyšky iného prostriedku na vlasy, ktorým môžete oblečenie len zašpiniť. 

Keď to nejde s žehličkou na vlasy, pomôže obyčajný rozprašovač 

Málokto vie, že oblečenie sa ľahko a rýchlo vyžehlí samo už počas schnutia, ak viete, ako ho na schnutie pripraviť. Napríklad takú košeľu len zaveste na ramienko a obyčajnou vodou poprášte miesta, ktoré chcete mať vyžehlené. Rukou potom oblečenie vyhlaďte a nechajte ho prirodzene uschnúť. Po uschnutí nepôjde vidieť ani jedno pokrčené či inak nerovné miesto. 

S fénom to ide taky 

Ak nechcete čakať na prirodzené uschnutí, zapnite fén. Postup pri tomto žehlenie je úplne rovnaký, stačí, keď pokrčené miesto navlhčíte a potom ho vyfúkame fénom. Pokrčené miesta úplne zmizne a vy si budete môcť oblečenie ihneď obliecť. 

Sušička je vždy jednou z možností 

Nesmieme zabudnúť ani na klasickú sušičku, ktorá je súčasťou mnohých domácností. Pokiaľ ju máte doma, máte tú výhodu, že nikdy nemusíte žehliť bielizeň (ak sa teda nejedná o košele alebo podobné oblečenie). Počas sušiaceho procesu totiž sušička dokonale bielizeň vysuší tak, že na ňom nezostane ani jedno pokrčené miesto.