Tri tipy na outfity, ako sa obliecť do divadla

Divadlo je miesto, kam sa treba obliecť s gráciou. Ak nebudete mať vhodné oblečenie, môžu vás z divadla i vykázať, aj keď máte platnú vstupenku. V prípade, že patríte k ľuďom, ktorí nevedia, ako sa do divadla obliecť, máme pre vás niekoľko tipov. Outfit si však samozrejme zvládnete zostaviť aj sami, len treba vedieť, čo sa do divadla nosí a nenosí.

Všeobecne možno povedať, že sa do divadla nenosí ležérne oblečenie typu teplákov a mikín. Zakázaná sú tiež tričká s potlačou, prípadne pestrofarebné, potlačené košele, ktoré budia veľký rozruch. Byť konzervatívny – to je skrátka to, podľa čoho by ste sa mali do divadla obliekať.

Aby ste však nemuseli dlho premýšľať nad tým, čo si vezmete, a aby na vás, dámy, nemuseli partneri dlho čakať, zostavili sme konkrétne tri outfity, ktorými sa môžete inšpirovať.

Outfit číslo jedna

Určite veľmi dobre viete, že sa dnes nosí šaty so špagetovými ramienkami. Preto sa špagetovým ramienkam nijako nebráňte a jedny také šaty pestré farby si vezmite na seba do divadla. K týmto šatám sa hodia buď klasické lodičky do špičky, alebo je možné siahnuť po sandálcích na podpätku. Do ruky stačí lístoček, prípadne je možné investovať do drobné kabelky cez rameno, ktorá nemá príliš výrazný popruh.

Outfit číslo dva

Ak ste milovníčkou dlhších, úzkych sukní, prečo si jednu takú nevziať aj do divadla? Môže a zároveň nemusí byť koženková, môže byť len obyčajná vypasovaná až do pása zdôrazňujúce ženské krivky. Doplňte ju bielou vypasované košeľou, listovou kabelkou a podpätky, nezabudnite na silonky, ktoré zakryjú všetky modriny alebo napríklad neoholené nohy.

Outfit číslo tri

Ak ste zástankyňou kostýmov, nebojte sa jeden taký kostýmček si vziať aj do divadla. Len teda voľte vhodný top, žiadne priesvitné body alebo krátka tielka sa do divadla nenosí. Doplňte opäť lodičkami do špičky, prípadne mokasínami, do ruky dajte lístoček alebo kabelku cez rameno s nevýrazným popruhom.