Aké superpotraviny zlepší vaše zdravie?

O superpotravinách ste iste počuli. Jedná sa o hit tohtoročnej doby, dalo by sa povedať, že sa jedná o trend vo svete zdravého stravovania. Superpotraviny sú potraviny, ktoré majú podľa všetkého ďaleko viac živín a telu prospešných látok ako iné potraviny. Dokážu navyše s telom zázraky, pozitívne ovplyvňujú ľudské zdravie a mnohokrát slúži ako ochrana proti závažným a veľmi nebezpečným ochorením. Viete, aké konkrétne superpotraviny zlepší vaše zdravie? Poďme sa vo svete superpotravín trochu vyznať.

Aj keď superpotraviny sú pre mnohých novinkou, jedná sa o slovo, ktoré sa začalo používať už v minulom storočí. Ak sa však zaujímate o zdravý životný štýl, určite sú superpotraviny súčasťou vášho životného štýlu už dlhé roky. Prezraďme si niektoré superpotraviny, ktoré nie sú tak známe, ale ktoré za to dokážu s telom naozaj zázraky.

Poznáte spirulinu?

Spirulina je tmavozelená vodné mikroriasa, ktorú poznali už dávni Inkovia. Jedná sa o superpotravinu, ktorá dokonale detoxikuje pečeň, ktorá navyše očistí krv a obličky, tiež reguluje hladinu cholesterolu v krvi. A tiež pôsobí ako probiotikum, dokáže odstrániť zápchu a pozitívne pôsobí aj na nervový systém človeka.

A čo chlorella?

Chlorella je trochu známejší, často sa používa ako doplnok stravy. Obsahuje hromadu vitamínov a minerálov, ako treba horčík alebo zinok. Navyše sa dobre stravuje, dokáže uľaviť od alergií a bojuje proti únave. Dokonca zlepšuje trávenie.

Rybí olej ako strašiak mnohých z nás

Rybí olej ľudia poznajú zo svojho detstva, keď rodičia alebo starí rodičia nútili svoje deti tento olej konzumovať. Aj keď pre mnohých je rybí olej veľkým Bubák, treba povedať, že dnes si môžete rybí olej kúpiť ochutený, čo už nie je tak hrozné. Rybí olej je rozhodne dobrý potrebné pre mozog, tiež prispieva k zníženiu indexu telesnej hmotnosti alebo bojuje proti zlým náladám či depresii.