Ako na rýchle jarné upratovanie

Jar je obdobie, kedy sa snažíme vo svojej domácnosti urobiť poriadok a vytriediť veci, na ktoré sme dlhšiu dobu nemali čas. Ako na rýchle jarné upratovanie, ktoré vás bude baviť?

Len chvíľočka každý deň?

Väčšina z nás sa zhrozí, keď si predstaví tú nutnosť celý víkend tráviť upratovaním. Nebojte, to nemáme v úmysle ani my? Jarné upratovanie predsa musí byť efektívne, a predovšetkým zábavné. Najprv si kúpte základné upratovacie prostriedky, ktoré pre svoju rýchlu akciu budete potrebovať. Súčasne si urobte radosť novými difuzérmi a dekoráciami, ktoré sa na upratanej ploche budú skvele vynímať. Než vám nákup privezú, môžete sa dať do toho. Bude vám stačiť len chvíľka každý deň.

Pravidlo jednej miestnosti

Rozhodne sa nebudeme unavovať cídením celého bytu. Ani náhodou! Dodržte pravidlo jednej miestnosti a upratovanie vás bude baviť. Je na čase pustiť svižnú hudbu a dať sa do toho. Bude vám stačiť pol hodiny, a miestnosť bude ako nová!

Najprv strop a steny

Začneme hore. Snímte svietidlo a utrite ho od prachu. Súčasne sa postarajte o to, aby na strope a na stenách nebol usadený prach alebo drobné pavučinky. Potom už naložte záclonu do pracieho vaku a pustite krátky prací program.

Okno a kúrenie

Rýchlosťou blesku umyte okno. Skvele vám poslúži stierka, s ktorou bude práca skutočne rýchla. A čím vlastne okno umyť, aby bolo krásne? Stačí obyčajná octová voda. Práve voda s trochou octu vyčistí celú plochu. Okno umyte hubkou na riad a odstránite tak aj zaschnuté nečistoty – nebojte sa použiť drôtenkovú stranu. Stierka, a je hotovo. Okraje okien dočistite pomocou čistej bavlnenej handry. Potom opäť čistou vodou umyte kúrenie v danej miestnosti.

Ako ďalší krok ošetrite nábytok prostriedkom proti prachu. Potom už len stačí osprchovať rastliny, vytrieť podlahu a zavesiť späť záclony. A je hotovo! Pol hodiny svižnej práce za počúvania obľúbenej hudby vám pridalo dobrú náladu a príjemný pohyb. Jarné upratovanie si zamilujete!