Svokrin jazyk ako obľúbená izbová rastlina. Máte ju taky?

Aké kvety sa oplatí v domácnosti pestovať? Aké kvety môžu pestovať aj úplní amatéri? Máme pre vás jeden jediný tipy, a síce rastlinu, ktorá je nielen nenáročná, ale ktorá je považovaná za úplne nezničiteľnú kvetinu. Je jej svokrin jazyk, ktorý tiež môžete poznať pod názvom „sanseviera“. Táto rastlina sa pestuje nielen v bytoch, kde obvykle nevydrží každá kvetina, ale tiež sa pestuje na úradoch, v klasických rodinných domoch a na ďalších miestach. Ako sme spomenuli, jedná sa o rastlinu považovanú za úplne nezničiteľnú zeleň. Nemusíte to ale skúšať, radšej buďte k rastline vľúdni a milí. 

Svokrin jazyk je považovaný nielen za nezničiteľnú rastlinu, ale je to zároveň a možno tiež napodiv symbol božské cnosti a sily. Pokiaľ hovoríme o sansevieře, hovoríme o rastline s dlhými pruhovanými, špicatými listami, ktorá je najviac uctievaná v Číne. Tu totiž svokrin jazyk je synonymom ôsmich cností, teda dlhého života, prosperity, inteligencia, ďalej tiež umenie, poézia, krásy a zdravia a sily. 

Pokiaľ chcete túto peknú a naozaj pevnú rastlinu tiež pestovať, poradíme vám, ako na to. Najskôr je ale nutné povedať, že existuje niekoľko druhov tejto rastliny, najčastejšie sa pestuje druh pochádzajúci zo západnej Afriky. 

Pozor na umiestnenie 

V prípade pestovania svokrin jazyka si dajte pozor na umiestnenie. Aj keď je to nezničiteľná rastlina, nemá rada priame slniečko. Radšej ju preto dajte na západnej alebo severnej miesto, kde sa teplota drží okolo dvadsiatich troch stupňov Celzia. Ak je zima, nemusíte kvôli nej vykurovať celý dom, poradí si aj v chladnejších miestnostiach, kde napodiv aj počas zimy pekne kvitne. 

Čo sa týka zálievky, nemusíte ju zalievať obdeň ani každý tretí deň. Odporúčame ju zalievať dôkladne, ale menej často. Substrát stačí klasický pre izbové rastliny. 

Čo je na pestovanie svokrin jazyka ťažké 

Aj keď je to nenáročná rastlina, náročnejšie je jej rozmnožovanie.