Ako správne zariadiť detskú izbu?

Veľakrát najdôležitejšie zariaďovanie v celej domácnosti býva zariaďovaní detskej izby. Deti totiž vyžadujú najrôznejšie detaily, bez ktorých v izbičke skrátka nebudú. Je nutné ich počúvať, pretože potom budete mať opäť chvíľku sami pre seba, pretože vo svojom malom kráľovstve budú tráviť väčšinu času. Dbajte teda na to, aby sa tu deti cítili ako v rozprávke. Ktoré dieťa by predsa v takej rozprávke nechcelo žiť?

Veľa rodičov si ale kladie otázku, ako správne zariadiť izbu svojim ratolestiam. Chcú, aby tu deti mali svoje obľúbené kreslené alebo animované postavičky, ale tiež kladú dôraz na to, aby sa detská izba mohol lusknutím prstov premeniť na študentský raj. Iste nechcete stále dokola kupovať nové a nové zariadenia, ako je napríklad posteľ alebo písací stôl. Pokiaľ do tohto vybavenia raz investujete, počítate s ním až do puberty ratolestí. Prečítajte si teda nižšie uvedené tipy a triky, ako na správne zariadený detský izbičku.

1. Motívy všade len nie na nábytku

Najskôr si zistite, aké obľúbené postavičky majú vaše deti. Podľa nich potom zlaďte celú izbu. Dievčatká preferujú predovšetkým ružovú mačičku Hello Kitty, čo zaručuje jednoznačne ružovú a bielu farbu celej miestnosti. Kúpte jej obliečky s týmto motívom (v dnešnej dobe je ich habadej) a napríklad plyšovú hračku v podobe mačičky. Zabudnite na postele s najrôznejšími motívmi. Nábytok voľte jednofarebný, aby sa neskôr hodil aj do školského izby.

2. Dodržujte farby

Ak sú vaše deti blázni do rozprávkových postavičiek ako trebárs Mimoni alebo Olaf z rozprávky Ľadové kráľovstvo, dodržujte farebnú kombináciu, ktorú tieto animované filmy majú. Žltá bude dominovať v izbe s malými žltými jednookými Mimoni, modrá zase zaujme pri pohľade na Ľadové kráľovstvo v izbe detí. Zamerajte sa na detaily, a síce vyberte napríklad aj vešiaky týchto motívov. Detské úchytky sú totiž veľmi praktické a do izby sa musí skrátka hodiť. Dnes v obchodoch nájdete širokú škálu podobných produktov, teda nebude ťažké zladiť tieto úchytky ku zvyšku rozprávkového izby.