Tipy na izbové rastliny, ktoré toho veľa nepotrebujú aneb niečo pre leňochov

Chcete mať domácnosť plnú izbových rastlín, ale nepatríte práve k ľuďom, ktorí by sa o rastliny pravidelne starali? Ak patríte k ľuďom, ktorí sa starajú o rastliny tým štýlom, že je zalievajú až vo chvíli, keď si na ne spomenú, prinášame vám tipy na také rastliny, ktoré toho k svojmu spokojnému životu naozaj mnoho nepotrebujú. Aj tí, ktorí patria medzi leňochov v skupine pestovateľov izbových, môžu mať domácnosť plnú živých kvetov.

Spomínané izbové rastliny sú tiež niečo pre tých, ktorí nepatria medzi skúsených pestovateľov. Ak medzi skúsených pestovateľov nepatríte, začnite pestovať nižšie spomínané rastliny.

dracéna

Klasikou medzi nenáročnými izbovými rastlinami je dracéna, ktorá toho naozaj k svojmu spokojnému životu veľa nepotrebuje. Existuje mnoho druhov tejto izbové rastliny, avšak všetky sa vyznačujú tým, že im k životu patrí minimum zálievky, ďalej tiež presádzanie raz za dva roky a veľa svetla, avšak nie priame slnečné lúče. Nič iné k životu nepotrebujú.

banánovník

Trochu jedinečnú rastlinou je takzvaný banánovník, ktorý sa nenachádza v každej domácnosti. Ide o rastlinu, ktorú nezničí doslova nič, dokonca nepotrebuje ani častú zálievku. O vodu si napokon rastlina povie, a to tak, keď listy začnú usychať. Banánovník však dobre znáša aj vysoké teploty, vydrží tak v sparnom, dusnom či vykúrenom byte na siedmom poschodí.

kaktusy

Aj kaktusy sa radí doslova k nezničiteľným rastlinám. Ľudia si myslia, že sa nezalievajú, lenže to je mýtus. Aj kaktusy sa zalievajú, avšak nie tak často, ako sú ľudia zvyknutí u iných rastlín. Najväčší nárok kladú na stanovište, kde by malo byť jasné, ale zároveň rozptýlené svetlo. Zvládajú dokonale aj suchý vzduch, hodí sa preto aj do panelákov. Avšak je jasné, že suchý vzduch musí dobre znášať, veď sú prispôsobené k životu na suchších miestach.