Aj zuby o zdravie všeličo prezradia

Zuby sú niečo, o čo by sme sa mali starať. Aj keď si to ľudia neuvedomujú, aj zuby sa podieľa na dobrom prvom dojme, ktorý sa snažíme vykúzliť na ostatných. Ak sú zuby pokazené, čierne alebo výrazne šedej či žltej, ak nám navyše zapácha z úst, neurobíme nikdy tak dobrý prvý dojem, aký by sme urobiť chceli. Je však pravdou, že nie vždy za nepekne vyzerajúci úsmev môžeme my. Aj zuby o našom zdraví všeličo prezrádzajú. Náš zdravotný stav alebo aktuálne prodělávané choroby sa môžu na zuboch výrazne podpísať. Prezraďme si teda, čo o našom zdraví zuby prezrádzajú a prípadne tak predídete chorobám, ku ktorým sa treba schyľuje.

Zuby upozorňujú na závislosť od alkoholu

Aj keď si to vy sami nechcete priznať, zuby to o vás prezradí. Máme na mysli to, že ste závislí na alkohole. Závislosť na alkohole je stále rozširujúca sa problém, ktorý tu bol, je a bude – bohužiaľ. Začína to popíjaním po večeroch s priateľmi, pokračuje to zapíjaním depresií a potom sa pije len preto, že alkohol skrátka chutí. Lenže to bohužiaľ odnáša naše zuby, ktoré sú alkoholom veľmi poškodené.

Aj rakovina sa podpisuje na zuboch

Pokiaľ dochádza k bezdôvodnému krvácanie v ústach, ak máte na zuboch alebo na ďasnách červené alebo biele škvrnky, ak sú vaše ďasná otečeny či či vám v ústach vyrástli výrastky, potom máte obrovský problém a rýchlo zamierte k lekárovi. Takto totiž o sebe dáva vedieť rakovina. Aj na rakovinu môžu poukázať zuby, respektíve stav vašich úst. Zuby môžu byť pri rakovine oslabenější, môžu byť dokonca citlivejšie.

Zuby ukazujú aj na poruchy príjmu potravy

Ak trpíte poruchami príjmu potravy, potom pravdepodobne ustavične vraciate. A aj neustále vracanie sa podpisuje na zuboch, ktoré sa výrazne rýchlo kazia. Počas zvracanie dochádza k opotrebovaniu zubnej skloviny zozadu, znižuje sa navyše tvorba slín v ústach, ktoré inak riedia kyseliny.