Aké zlozvyky môžu za žlté zuby?

Aké máte zlozvyky? Každý človek má isté zvyky, ktoré nie sú u ostatných ľudí obľúbené. Kým niektorí fajčia, iní chodia päťdesiatkrát kontrolovať dvere pri odchode z domu, či sú zamknuté. Bohužiaľ mnohé zlozvyky môžu mať negatívny vplyv na náš vzhľad. Napríklad existujú zlozvyky, ktoré spôsobujú, že naše zuby výrazne a znateľne žltnú.

Zuby sú súčasťou nášho vzhľadu a pri pohľade na ne sa ľudia buď zhrozí, alebo sa poteší. Aby sme nezničili prvý dojem tým, že ukážeme svoje nedokonalé zuby, mali by sme zamedziť svojim zlozvykom, ktoré nám bohužiaľ zuby maľujú do žlta. Lenže aké zlozvyky zo svojho života teda vyhnať?

Pozor na nadmernú konzumáciu kyslého ovocia

Milujete citrusy alebo iné kyslé ovocie? Ak ste milovníkom tohto ovocia, ktoré teraz nájdeme na trhu v hojnom množstve, potom máte na žlté zuby zamiesené. Myslite na to, že všetkého veľa škodí, dokonca aj nadmerná konzumácia ovocia, ako sú pomaranče, citróny alebo ananás, môžu byť na škodu. Práve citrusové ovocie, respektíve kyslé ovocie všeobecne nám môže úplne zničiť biely úsmev. Zožltnutie budete predchádzať, ak si po takomto ovocí dáte trochu vodu.

Agresívne drhnutie zubov škodí

Povedali vám v zubárskej ordinácii, že si máte lepšie čistiť zuby? To však neznamená, že si ich musíte začať drhnúť tak, až sa vám budú pomaly triasť. Zuby sa nesmie drhnúť príliš, agresívny drhnutie zubov má negatívny vplyv na zubnú sklovinu, ktorá pritom trpí a žltne. Voľte skôr pomalší a jemnejšie techniku ​​čistenia zubov, v tom je tá správna sila dentálnej hygieny.

Stop fajčeniu

To najlepšie, čo pre svoj biely úsmev môžete urobiť, je eliminácia fajčenia. Fajčenie ako také naozaj škodí, a to nielen zdraviu ako takému, ale predovšetkým zubom, ktoré žltnú a žltnú a žltnú.

Ani kávu nekonzumujte viac, než je potrebné

Rovnako tak si dajte pozor na nadmernú konzumáciu kávy. Káva ako taká bielemu úsmevu opäť neprospieva, a tak ju radšej vynechajte a vyhoďte zo svojho života. Ak sa jej nechcete vzdávať, naordinujte si ju len párkrát do týždňa, nie denne viackrát.