Módne prehrešky starších dám. Vyvarujte sa im a zbytočne na seba neupozorňujte

Zaujímate sa o módu? Potom možno tiež viete, aké sú módne prehrešky, ktorých sa môžeme dopustiť. Módne prehrešky či módne hriechy nás môžu dostať do módneho pekla, preto sa im prípadne vyvarujte. A ak sa im vyvarujete, budete sa radovať z dobrého hodnotenia vašich look. Módne prehrešky možno rozdeliť na prehrešky mladých slečien a starších dám. Kým mladé slečny sa dopúšťa treba toho, že nosia abnormálne krátke sukne alebo šaty, k tomu nevkusné lesklé lodičky so zaoblenou špičkou či nosí čierne spodné prádlo pod svetlými kúsky oblečenia, staršie dámy sa dopúšťa trochu iných prešľapov, ktoré si teraz zmienime. 

Je nutné povedať, že to, čo si môžu na seba obliecť dievčatá mladší, si na seba nemôžu obliecť ženy vyššieho veku. Bohužiaľ máloktorá staršia dáma si to uvedomuje, mnohé chcú vyzerať mladistvo, a tak sa nebojí vziať si na seba upnuté koženkové nohavice, ktoré im naozaj nepadnú. To je ale len jeden z mnohých módnych hriechov, ktoré majú staršie dámy na svedomí. 

Výstrihy až k pupku 

Ženy vyššieho veku si nemôžu dovoliť nosiť veľké výstrihy. Ak je ženám nad päťdesiat rokov, mali by voliť výstrihy striedmejšie, odhaľujúce skôr menej ako viac. Ich poprsie už dávno nie je také pevné a pekne vyzerajúce ako pred rokmi, nie je teda vhodné siahať po modeloch s výstrihom až k pupku. Oveľa lepšie vyzerajú topy so stojačikom, prípadne košeľa s vestami. 

Príliš vysoké a extravagantné lodičky 

Nosiť podpätky nie je zakázané ani vo vyššom veku. Je však nutné povedať, že lodičky musia ženy nad päťdesiat či šesťdesiat rokov voliť v takej výške, na akú si tromfnú. Nemali by nosiť lodičky s ostnatým pichliačmi alebo iné extravagantné typy. Radšej voľte jednoduché, jednofarebné, matné lodičky, na ktorých sa udržíte. 

Kepka staršie dámy nenosí 

Viete si predstaviť babičku v KEPCO, teda v šiltovke s rovným šiltom? Bohužiaľ aj po takomto kúsku ženy siahajú a je to opäť kúsok, ktorému by sa mali dámy vyhnúť.