Strelícia – prineste trochu exotickosti aj do vášho domova!

V poslednej dobe sa ľudia snažia o to, aby ich domácnosť bola naozaj krásna a moderná. Je to však niekedy naozaj ťažké, pretože v dnešnej dobe najrôznejšie doplnky stojí hromadu peňazí. Lenže ak sa cítite v domácnosti nepríjemne, bohužiaľ je nutné, aby ste si svoj domček trochu spríjemnili a zútulnili. K tomu vám však najlepšie pomôžu kvety. Izbové rastliny sú naozaj fantastické pre to, aby vám dokonale zabývali váš dom. Nemusíte sa báť ani vy, ktorí si myslíte, že sa o rastliny neviete starať. Stačí len sem tam zaliať. Niektoré druhy rastlín totiž nepotrebujú inú starostlivosť, pretože milujú žiť svojím vlastným životom.

Bohužiaľ to neplatí o krásne exotické izbové rastline, ktorá prinesie trochu jedinečnosti a hlavne onú spomínanú exotickosť, ktorú len tak v domácnosti niekto nemá. Jedná sa o krásnu strelícia, ktorá sa viaže v kvetinárstve do kytíc pre pánov. Nenájdete ju ale len v rezané podobe, ale hlavne ju nájdete v podobe klasickej – teda v kvetináči. Neobjavíte ju ale v každom kvetinárstve, pretože nie každé kvetinárstva si tromfne ju pestovať. Táto rastlina totiž potrebuje objaviť svoje miesto, na ktorom porastie, a keď si ho neobjaví, veľmi rýchlo odkvitne a prinútiť ju znovu kvitnúť, to vyžaduje trochu trpezlivosti a hlavne veľa času.

Niekomu však v domácnosti kvitne úplne zázračne!

Mnohí ľudia, ktorí si túto kvetinu kúpi, ale doslova žasnú nad tým, ako dokonale im kvetina rastie. Asi objavili hneď to pravé miesto pre jej pestovanie. Strelícia miluje slniečko, ale rozhodne ju nedávajte na miesto, kde bude priamo svietiť svetlo. Mimo to ju neprelievajte. Skúste ju začať zalievať v pravidelných intervaloch, aby si tak zvykla na príjem vody. Pri preliatí vám ale uhynie rýchlosťou blesku, a tak vždy najskôr skontrolujte pôdu ako takú.

Strelícia je izbová rastlina sfarbená do oranžova a modra či fialova. Má krásny kvet, ktorý sa podobá nejakému druhu exotického vtáctva.