Bolí vás žalúdok? Skúste ho prečistiť žalúdočnými dietami

Problematika s žalúdkom je v súčasnej dobe čím ďalej častejšie. Čím ďalej častejšie sa vyskytujú najrôznejšie choroby, ktoré sú práve spojené s naším žalúdkom. Choroby, ktoré sa zrazu vyskytujú tak hojne, sú väčšinou spáchané vďaka našej strave, ktorá sa v tejto rýchlej dobe uchyľuje len a len na nezdravú stravu. Ak teda pociťujete už dlhšiu dobu nejaké bolesti v bruchu, potom jednoznačne navštívte lekára, pretože sa môže jednať o naozaj nepríjemné chorobe, po ktorých nasleduje veľká diéta.

Ak však ešte nemáte nejakej choroby, ale bojíte sa takých ťažkostí žalúdka, pretože ste skrátka v poslednej dobe nejedli to, čo by ste jesť mali, potom sa sústreďte na prečisťovanie diétu, ktorá by vám mala počas niekoľkých týždňov dokonale prečistiť žalúdok a odstrániť z neho tie potraviny, ktoré ste jesť nemali. Takáto žalúdočné diéta vám dokonale pomôže predchádzať bežným, ale tiež aj tým nebezpečným ochorením, ktoré sú dnes naozaj čím ďalej častejšie.

Čo sa teda všeobecne nesmie jesť?

Nemusíme hovoriť, čo sa má jesť, ale stačí, keď sa len vyhnete takým potravinám, ktoré sa jesť skrátka nesmie. Ide napríklad o syr, teda najmä tie aromatické a plesňové. Ako ďalšie na zozname zakázaných jedál je tiež aj alkohol, hlavne vynechajte ten tvrdý. Dajte si potom taky pozor na tučná mäsa – konkrétne na tá červená, ktoré sú pre náš organizmus nebezpečná, aj keď diétu aktuálne nedržíme a aj keď sa o prečistenie žalúdka nesnažíme.

Medzi zakázané potraviny sa ale radí taky tučné jedlá, teda kačica, hus, salámy alebo napríklad steak. Medzi zakázané ovocie a zelenu patrí hlavne černice, jahody, egreše, ďalej tiež kel, cesnak, figy alebo i reďkovky. Medzi ďalšie tabu výrobky sa radí aj zmrzlina, kakao, korenie alebo iné exotické korenia (napríklad kari alebo chilli). Dajte si preto pozor minimálne štrnásť dní na také potraviny a úspešne tak z vášho žalúdka vyženiete škodlivé látky, ktoré sú príčinami ťažkých ochorení žalúdka.