Aké sú najčastejšie ochorenia žalúdka dospelých?

O chorenie žalúdka dnes patrí úplne k bežným ochorením, ktoré však nie je dobré zanedbávať. Ak pociťujete už dlhšiu dobu akékoľvek bolenie v bruchu, potom sa rýchlo dopravte do najbližšej nemocnice, alebo čo najskôr navštívte lekársku pomoc, ktorá vám s týmito problémami pomôže. Aj keď sa bude jednať len o zanedbateľnú vec, predsa len je lepšie, keď doktora navštívite. Akékoľvek bolesti totiž môžu predchádzať veľmi vážnym ochorenia, s ktorými sa musí k doktorovi zamieriť naozaj ihneď.

Najviac trpia chorobami žalúdka deti, ale v poslednej dobe sa s nimi stretávajú tiež dospelí. Je to dané hlavne tým, že naše stravovacie návyky nie sú vo veľkej miere tak dobré, aké by mali byť. Sú väčšinou naozaj zlé, a to preto, že vo veľkom množstve jeme napríklad vo fastfoodoch a v podobných nezdravých reštauráciách. Poďme si však spomenúť najčastejšie choroby, s ktorými sa hlavne dospelí stretávajú v poslednej dobe veľmi hojne.

• Črevná chrípka

K takýmto bežným ochorením sa samozrejme radí črevná chrípka. Väčšinou je o nej známe, že do dvoch dní zmizne. Komplikuje nám hlavne noc, pretože sa väčšinou prejavuje hneď z rána. Najviac sa prejavuje vracaním alebo hnačkou, ale tiež sa u nás môže vyskytnúť pomerne veľká dehydratácia, ďalej tiež horúčka a s ňou prichádzajúce aj únava. Najviac nás bolí brucho, čo je samozrejme jasné, keď sa črevná chrípka prejavuje vracaním alebo hnačkou, inak nás však taky bolia kĺby a svaly. Telo je veľmi ochabnuté a potrebuje hlavne kľudový režim. Za pár dní ste ale pri pokojovom a odpočinkovom režime ako rybička!

• Ochorenie slinivky

Medzi čím ďalej častejšie choroby však patrí oveľa vážnejšie ochorenie pankreasu. Najčastejšie sa vyskytuje v podobe zápalu pankreasu, po ktorom sa potom drží veľmi prísna ročné diéta. V mnohých prípadoch sa vyskytuje slinivka hlavne po požití nadmerného množstva alkoholu alebo po nadmernej konzumácii mliečnych výrobkov. Prejavuje sa veľmi ostrými bolesti v bruchu, potom nás páli v chrbte. Zníži sa nám chuť k jedlu, vraciate, dostaví sa plynatosť. V mnohých prípadoch sa vyskytuje tiež hnačka.