Ako na boľavý žalúdok? pomôžu bylinky

Vianočné sviatky sa ako každý rok niesli v znamení prejedania. Stoly boli neustále plné jedla, jedli sme takzvane piate cez deviate, preto sa nemôžeme čudovať tomu, že náš žalúdok trpel a bohužiaľ mnohé ešte boľavý žalúdok trápi dodnes. Žalúdok skrátka nie je niečo, čo strávia automaticky a hneď všetko. Niektoré pokrmy môžu v žalúdku urobiť paseku aj na nadchádzajúce týždne. Aby ste však ťažkostiam a bolestiam žalúdka predchádzali alebo si od nich uľavili, vieme, čo vám pomôže. Sú to bylinky, ktorých doslova čarovnú moc využívali ku svojom prospechu už aj naše babičky a prababičky.

Ako sme spomenuli, náš žalúdok bol v uplynulých mesiacoch či len v uplynulých týždňoch veľmi namáhaný a zaťažovaný. Nielen, že sme neustále niečo jedli, ale tiež sme neustále jednotlivé pokrmy kombinovali, tiež sme požívali viac alkoholu než obvykle. To sú napokon všetko dôvody, ktoré majú vplyv na boľavý žalúdok. Spomeňme si však konkrétne bylinky, ktoré nám od boľavého žalúdka môžu konečne uľaviť.

Mäta ako pomocníčka pri nevoľnosti a rozbúrenom žalúdka
Boľavý žalúdok sprevádza ruka v ruke mnoho ďalších problémov, ako sú napríklad nevoľnosti. Našťastie ako proti nevoľnosti, tak proti rozbúrenému žalúdka pomôže bylinka s krátkym názvom – mäta. Mäta sa na boľavý žalúdok využíva už od nepamäti. Pomocníkom je predovšetkým mentol obsiahnutý v listoch, ktorý je prírodným analgetikom a pomocníkom pri bolestiach.

Harmančekový čaj proti kŕčom

Samozrejme mäta nie je jedinou bylinkou, ktorá vám uľahčí od boľavého žalúdka. Pomocníkom je okrem iného aj harmančekový čaj, ktorý nielen, že podporí relaxáciu svalov žalúdka, ale tiež zmierni bolesť aj kŕče. Navyše harmanček pôsobí protizápalovo.

Fenikel proti nadúvaniu i proti plynatosti

Je vaším protivníkom skôr plynatosť alebo nadúvanie? Siahnuť by ste mali po feniklu. Ten totiž aj reguluje pohyblivosť črevných svalov a zbaví vás zmieňovaných problémov.