Módne udalosti, ktoré ovplyvnili posledné desaťročia

Za posledné desaťročie sa toho stalo naozaj veľa. Človek by toľko udalostí na jednej ruke ani nemohol spočítať, zamerajme sa však na to, čo sa stalo v módnom svete, aké konkrétne módne udalosti ovplyvnili posledné desaťročia. Je pravdou, že každé desaťročie sa do módneho sveta zapísalo krapet inak, a tak sa mnohí určite pýtajú, ako sa posledných desať rokov zapísalo do módy tentokrát.

minimalizmus

Čo naprosto ovplyvnilo posledné desaťročie, je jednoznačne minimalizmus, ktorý sa prvýkrát ukázal na módnych doskách počas roka 2010. Po celú dobu sa minimalizmus označoval za trend, na ktorý nedá dopustiť mnoho žien aj mužov. Ak by sme mali minimalizmus v móde krátko opísať, spomenuli by sme predovšetkým jednoduché strihy, tiež čisté línie, príjemné materiály na nosenie, nič extravagantného ani do oka bijúceho, napriek tomu zaujímavého.

veľká logá

Čo ďalšie sa za posledné desaťročia stalo? Do módy prišla veľká logá, ktorá naopak sú do oka bijúce, ale nikomu to nevadí. Zatiaľ čo v minulosti sa firmy snažili loga nijako nezväčšovať, robiť je naozaj minimalistické, dnes je to práve naopak. Platí, že čím väčšie logo, tým lepšie. Veci vďaka veľkému logu nijako nezanikajú, práve naopak jednotlivým kúskom veľké logo pridáva na štýlovosti, čo ľudia nosiaci kúsky s veľkými logami veľmi dobre vedia.

Efekt kráľovskej rodiny

Čo za posledné desaťročie taktiež ovplyvnilo módny svet? Rozhodne britská kráľovská rodina. Mohli sme v móde spozorovať takzvaný kráľovský efekt, zrazu sa k módnym ikonám pridala tiež Meghan Markle a vojvodkyňa Kate, podľa ktorých sa ženy obliekajú naprieč kontinentmi. Dalo by sa povedať, že v tomto prípade sa história opakuje. Podobne tomu bolo v deväťdesiatych rokoch, keď sa ženy obliekali podľa princeznej Diany, ktorá sa aj vďaka tomu stala symbolom zmieňovaných deväťdesiatych rokov. U Meghan Markle a vojvodkyňa Kate možno teraz povedať, že sa stali módnym symbolom či ikonou súčasného storočia.