Top štyri balkónové kvety, ktoré rozžiari váš balkón

Každý balkón by mal byť plný balkónových rastlín. Prázdne balkóny sú nielen nepekné, ale tiež sa na nich necítite príjemne. V prípade, že patríte k ľuďom, ktorí si tento rok chcú svoj balkón rozžiariť všetkými farbami, potom vieme, s akými balkónovými kvetmi to pôjde jedna radosť. Vieme totiž, ktoré balkónové kvety sú v kvetináčoch najkrajšie.

Keď zamierite do záhradníctva, zrazu uvidíte celý rad zaujímavých kvetov, ktoré kvitnú do rôznych farieb. Je ťažké si vybrať jednu alebo dve z nich. Navyše o mnohých balkónových kvetoch toho v obchode moc nezistíte. Vydajte sa preto do záhradníctva za konkrétnymi kvetinami, o ktorých sa dozviete teraz. Vybrali sme vám štyri balkónové rastliny, ktoré váš balkón rozžiaria tak, že pôjde vidieť na míle ďaleko. Navyše bude útulný a príjemný.

Hledíkovka

Raz obľúbenou balkónovú rastlinou je takzvaná hledíkovka, ktorá kvitne zhruba od mája až do augusta. Pri výsadbe je potrebné vyberať skôr polotieň, miesto by malo byť navyše chránené pred vetrom. Prievan je nepriateľ hledíkovky. Počas kvitnutia sa oplatí ju zostrihnúť, a to konkrétne po prvom kvitnutia. Tým zabezpečíme to, že bude kvitnúť až do jesene.

Million bells

Million bells alebo tiež milióny zvončekov či inak tiež minipetúnky – to sú ďalšie kvety, ktoré sa hodia do kvetináčov na balkón. Táto balkónová kvetina vyžaduje k svojmu spokojnému rastu hlavne teplé a slnečné miesto, ktoré je zároveň chránené pred vetrom a dažďom. Pravidelná zálievka je nenahraditeľná, počas horúcich dní ju zalievajte aj dvakrát denne.

kosmatec

Na priamom slnku sa dobre darí balkónové kvetine zvanej kosmatec. Táto rastlina je pomerne nenáročná, nepotrebuje dokonca ani zvláštne prihnojovanie. Čo vyžaduje, je ochrana pred dažďom.

lobelka

Lobelku často pestujeme v záhonoch, avšak nie je to typická záhonová kvetina. Je možné ju zasadiť aj do kvetináčov na balkón. Milujú priepustnú pôdu, pravidelnú zálievku a vyžívajú si v dostatku svetla. Sú mimochodom bohaté na fosfor.