Čo sa stane s vaším telom, keď budete jesť denne pár orieškov kešu

Ak sa zaujímate o zdravé stravovanie, ak vám zdravý životný štýl nie je cudzí, potom pravdepodobne viete, ako zdravé sú oriešky. Aj keď sú mnohé oriešky tučné, pravdou je, že drvivá väčšina z nich prináša telu potrebné živiny a látky, ktoré by inak telo nemalo, kde získať. Ak patríte k ľuďom, ktorí chcú svoj život trochu zmeniť, ktorí chcú podporiť svoje zdravie a organizmus ako taký, máme pre vás jeden tip – zaraďte do svojho každodenného jedálnička trochu orieškov kešu. Treba len štyri obyčajné orieškami kešu denne dokážu s vaším telom úplnej zázraky.

Kešu pre krásnu pokožku

Kešu oriešky nie sú síce najlacnejšie, ale to žiadne oriešky. Majú však blahodarné účinky, ktoré sa na tele začnú znateľne prejavovať. Napríklad po zaradení kešu orieškov do jedálnička vám pleť začne doslova žiariť. Kešu oriešky sú totiž zdrojom antioxidantov, ktoré pokožka potrebuje. Vďaka kešu orieškom dôjde k spomaleniu starnutia a zvýši sa elasticita pokožky.

Kešu pre pevnejšie kosti

Ak vás doteraz trápili časté zlomeniny, vďaka kešu orieškom sa tomu vyvarujete. Stačí naozaj len štyri kešu oriešky denne a vaše kosti budú oveľa pevnejšie ako predtým. Kešu totiž obsahuje veľkú veľa medi, ktorá podporuje tvorbu kostí a zároveň podporuje tvorbu spojivových tkanív. Obsiahnutý horčík podporí vstrebávanie vápnika a tiež zároveň zníži riziko vzniku osteoporózy.

Kešu pre oči

Čo ďalšie dokážu kešu oriešky? Napríklad to, že prospejú našim očiam. Obsahujú totiž presne tie látky, ktoré oči potrebujú preto, aby boli zdravé. Napríklad obsahujú kešu oriešky antioxidanty, ktoré udržia zrak v dokonalej kondícii. Zároveň budú oriešky chrániť oči pred vznikom najrôznejších infekciou.

Kešu proti migréne

Trápia vás často migréna? V tom prípade zaraďte do svojho jedálnička kešu oriešky. Práve kešu oriešky vás zbaví zbytočne vysokého krvného tlaku, tiež vás zbaví bolestí hlavy a tiež bolesťou iných častí tela.