Nové filmy od Marvelu: Čo MCU chystá v blízkej dobe?

Marvel tento rok konečne uverejnil dlho očakávaný snímka Avengers: Endgame. Film poslúžil ako uzavretie jednej časti MCU, ale príbeh superhrdinov ani zďaleka nekončí. Fanúšikovia Marvelu sa pochopiteľne pýtajú, čo bude ďalej.

V túto chvíľu sa môže zdať ťažké predstaviť si MCU bez našich milovaných superhrdinov, ako je Iron Man alebo Captain America. Všetkých divákov však určite poteší správa, že MCU ani zďaleka nekončí. Marvel Studios už oznámila niekoľko ďalších filmov, ktorých sa dočkáme v nasledujúcich piatich rokoch.

Marvel sa aj naďalej drží svoje overené stratégie a oznámil dáta uverejnenie celkom ôsmich filmov. Momentálne nepoznáme všetky ich názvy, ale existujú pomocníka, o čom budú. Dvaja z nich oficiálne vyjdú v roku 2020, tri v roku 2021 a ďalšie tri v roku 2022. V tomto článku potom nájdete všetko, čo potrebujete vedieť o budúcnosti MCU. Dokonca sme zahrnuli detaily o príbuzných filmoch a ďalších možných snímkach vychádzajúcich z Marvelu

Všetky filmy od Marvelu, ktorých sa dočkáme v roku 2020 alebo neskôr

Disney potvrdil dáta premiér siedmich nových filmov. Oficiálne správy a zvesti potom naznačujú, že pôjde o nasledujúce filmy:

Black Widow

Dátum premiéry: 1. mája 2020

Vieme, že Black Widow sa obetovala v Endgame, aby pomohla poraziť Thanos. To však Marvelu nezabránilo konečne nám ponúknuť jej dlho očakávanú sólovku, ktorá preskúma minulosť Black Widow. Film sa momentálne natáča a okrem Scarlett Johansson v titulnej úlohe sa v ňom objavia Rachel Weisz a David Harbour.

Eternals

Dátum premiéry: 6. novembra 2020

Eternals (večný) sú odnoží ľudstva a sú prakticky nesmrteľní. Každý z nich má odlišný druh schopností, ale sú schopní efektívne regenerovať a je veľmi ťažké ich zabiť. Eternals slúžili ako pôvodný ochrancovia Zeme a často bojovali s Deviants, ktorí majú podobné schopnosti ako Eternals. Mätúce, my vieme.

Dá sa očakávať, že Eternals budú jedným z dvoch filmov, ktoré Marvel vypustia v roku 2020 – predovšetkým vďaka rozsiahlym zvestiam o obsadenie, ktoré sa objavili na internete. Jednou z hlavných hviezd by mala byť Angelina Jolie a nedávne správy naznačujú, že Richard Madden z Hry o tróny by sa k Jolie mohol pripojiť. Okrem týchto dvoch hviezd by obsadenie malo čítať ďalšie slávne mená ako Salma Hayek, Gemma Chan či Kit Harrington (Maddenův kolega z Hry o tróny).