Ľudia nemajú peniaze na zimnej dovolenke. Radšej si však požičia, než aby si ju odopreli

Česi milujú dovolenky, to je holý fakt. Milujú, keď môžu na chvíľku odísť z práce, keď môžu takzvane vypnúť alebo dobiť baterky. Vždy pred blížiacou sa sezónou dovoleniek sa preto rozbehnú najrôznejšie prieskumy, ktoré sa zaujímajú o to, kam ľudia vyráža a či vôbec na danú dovolenku majú peniaze. Posledné prieskumy však ukazujú, že Česi nemajú peniaze na dovolenke, napriek tomu si ich ale nedokážu odoprieť a radšej si vezmú úver, než aby presedeli sezónu dovoleniek doma.

V posledných rokoch Česi jazdia predovšetkým do zahraničia, aj keď je pravdou, že rastie obľuba aj českým destináciám. V zime však odchádza hlavne do zahraničia, pretože v zahraničí je lyžovanie predsa len o niečom inom. Lenže práve zahraničné zimnej dovolenky stojí veľa peňazí.

Strediská v hlavnej sezóne zdražujú

Treba konštatovať, že strediská, najmä v hlavnej sezóne, zdražujú. Dá sa to však očakávať, predsa len počas tohto obdobia sa do stredísk schádzajú mraky ľudí, ktorí by boli ochotní zaplatiť čokoľvek, len aby si užili pravú zimnú dovolenku. Najmä obľúbené lyžiarske strediská majú ceny vyzdvihnuté do výšin, to však mnohým nezabráni tam ísť.

Mnohí Česi zase volí lacnejšiu alternatívu v podobe zájazdu alebo v podobe last minute zájazdov, ktoré často bývajú za atraktívnejšie cenu. Rovnako tak bývajú atraktívne ceny hotelov i cez rezervačný alebo zľavové portály.

Pôžičky sa linou prúdom

Nech už ale Česi kúpi dovolenku za sto tisíc alebo za päťdesiat, väčšinou nemajú dostatočnú sumu na bankovom účte a chcú si požičať aspoň na zálohu. Menšie sumy hravo pokryjú ľahšie získateľné nebankové pôžičky, ako je potrebné rýchla pôžička online menom Razdva pôžička, v rámci ktorej sa pripisuje požadovaná suma do pätnástich minút od schválenia úveru, väčšie sumy však musí pokryť klasický bankový úver, na ktorého vybavenie sa však čaká krapet dlhšie .