Aké príslušenstvo vybrať k vani?

Rozhodli ste sa pre nákup konkrétny vane a premýšľate aké príslušenstvo k nej ešte vybrať? Príslušenstvo a doplnky k vaniam je dobré kupovať ihneď spolu s konkrétnym výrobkom. Je to hlavne z dôvodu kompatibility. Napríklad, ak kúpite vaňový podhlavník od inej značky ako je samotná vaňa, nemusí vám na daný model podhlavník pasovať.

nožičky

Najdôležitejšou položkou pri nákupe vane sú nožičky, alebo samonosná konštrukcia. Nožičky zaistí vani predovšetkým stabilitu. Pri niektorých modeloch môže byť táto položka už súčasťou a nemusíte ju tak kupovať zvlášť.

Výpust a sifón

K vani možno zakúpiť vaňový komplet, ktorý môžete zakúpiť aj s napúšťaním prepadom. Uzávery sú uzatvárateľné buď pomocou bovdenového lanka, alebo formou stlačenie tzv. Click-clack. Z pohľadu dlhodobej funkčnosti je lepšie prevedenie click-clack.

Podhlavníky a madlá

Madlo aj podhlavník sa vždy vyrába ku konkrétnemu modelu vane. Preto je veľmi dôležité toto príslušenstvo zakúpiť už s vaňou. Dodatočný nákup je vždy zložitejšie a nesie svoje riziko. Niektoré príslušenstvo sa už po čase nemusia navyše vyrábať a dodávať.

krycie panely

Ak nechcete vaňu obmurovávať, je tu možnosť zakúpenia krycích panelov. Krycie panely možno zakúpiť čelné, bočné, alebo u rohové vane sú aj celoplošné.

Odtieň panelov je klasický biely a materiál je z akrylátu.

Vodovodné batérie

Premýšľali ste, čím budete vaňu napúšťať? Prepadovým kolieskom, alebo vodovodnú batériu? Každopádne ak vyberáte vodovodnú batériu, je potrebné zvážiť, či napríklad využijete aj hlavovú sprchu. Zakúpiť tiež môžete batériu termostatickou, ktorá má aj bezpečnostnú poistku proti obareniu, tento typ oceníte, najmä ak máte malé deti.

Pri výbere vyberajte s rozmyslom a s tým, či dané príslušenstvo využijete a bude vyhovovať aj vašej vani.