Čo v manželstve radšej nerobiť?

Vstúpiť do manželstva sa rozhoduje naozaj mnoho z nás. Ľudia chcú ztvrdit svoj vzťah niečím väčším, preto si obliekajú svadobné šaty a smokingy, v ktorých pristupujú k oltáru. Ak patríte k ľuďom, ktorí sú v manželstve alebo ktorí ešte len do manželstva vstupujú, máme pre vás niekoľko rád, čo radšej v manželstve nerobiť, aby to neskončilo skorším alebo neskorším rozvodom.

Ak vstupujete do manželstva, pravdepodobne nemáte záujem o to, aby sa manželstvo v cukuletu hneď rozpadlo. Je však potrebné myslieť na to, že na zotrvanie manželstva alebo práve na rozpadu manželstva má vplyv len jedna vec, respektíve dve veci, dve osoby – a to sú práve tí, ktorí do sobáša manželského vstúpili. A práve tí by nemali robiť niekoľko vecí, ktoré nepochybne ku krachu manželstva vedú.

Treba sa navzájom rozmaznávať

Zo vzťahu by ani v manželstve nemalo vyprchať to krásne hýčkanie jeden druhého. Je potrebné, aby sa aj manželia naďalej prekvapovali, robili si raňajky do postele, kúpili si ako prekvapenie vstupenky do divadla alebo vstupenky na obľúbenú kapelu. Sú to síce maličkosti, ale práve také maličkosti druhého človeka len utvrdzujú v tom, že má vo vzťahu zotrvať.

Robte veci spoločne

Je dobré si nájsť spoločné koníčky, ktoré budete vykonávať vždy spoločne. Ak ste milovníkom bedmintone alebo iného kolektívneho športu, chodievajte si zahrať šport vždy len s partnerom alebo partnerkou. Ak milujete filmy alebo seriály, rozkoukejte si seriál spoločne, rovnako tak sa na filmový snímok pozrite len a len spoločne.

Každý si nesie zodpovednosť za seba

Aj v manželstve je potrebné držať si zodpovednosť za seba samého. Neprenášajte zodpovednosť za partnera najmä pri dôležitých rozhodnutiach, ktoré by ste v budúcnosti mohli jeden druhému vytknúť. Je potrebné vziať na seba plnú zodpovednosť za svoje činy, rozhodnutie aj kroky, rovnako tak je treba myslieť na to, že spoločná rozhodnutie so sebou nesú aj spoločnú zodpovednosť.