Nápady na dizajn kuchyne

Ako si zariadiť a ozdobiť kuchyňu? Nápadov je veľa, ale nie vždy je jednoduché realizovať naše predstavy. Mohlo by sa zdať, že dostatočne veľký priestor uľahčuje uskutočniť rôzne nápady, ale na druhej strane, tu môže dôjsť ľahšie k chybám pri navrhovaní interiéru. Starostlivé plánovanie opráv v kuchyni zahŕňa správne rozvrhnutie kuchynskej linky, určenie počtu spotrebičov a ich veľkosť, taktiež spojenie všetkých prvkov interiéru do jediného štýlu.

Na, čo berieme zreteľ pri navrhovaní kuchyne

Každý kuchynský priestor má svoje vlastné charakteristiky, a často sa líši od štandardnej kuchyne bytových domov. Vypracovať plán opráv alebo rekonštrukcie kuchynského zariadenia sa musí s ohľadom na rôzne veci, ktoré si žiadajú iný prístup. príkladne:

  • Miestnosť vybavená arkierom;
  • Kuchyňa s viacerými oknami, ktoré majú neštandardné tvar (panoramatické, klenuté alebo i guľaté);
  • Kuchynská linka s komorou;
  • Kuchynský kút môže byť súčasťou kombinovaného priestoru (obývacia izba, jedáleň).

Samozrejme voľba spôsobu usporiadania kuchynského priestoru ovplyvní celkový obraz domova, snažíme sa udržať jednotný štýl, ktorý podporí správne zvolené farby.

Napriek tomu existujú určité trendy, ktoré návrhári používajú najčastejšie v príprave súčasných projektov kuchynských priestorov:

1 Vplyv ekologického štýlu. Všetko prírodné je teraz v trende. Vplyv ekologického štýlu. je zrejmý takmer vo všetkých oblastiach života, príprava konštrukčného projektu teda nie je výnimkou. Nejde len o využití prírodných materiálov vo výzdobe a dizajne nábytku a dekoračných predmetov, ale tiež použitie prírodnej palety farieb, integrácia živých rastlín, herbárových exemplárov a používaní plodov prírody.

  1. Dekorácie v štýle Nordic. Bytové doplnky a dekorácie sú inšpirované krásou severskej prírody. Všetko je svetlé, priestranné a zdobené prevažne pomocou bielej farby s integráciou prvkov z dreva v tmavom pozadí. Pridávajú sa živé rastliny, ručne vyrobené maličkosti, ktoré pomáhajú vytvárať útulnú atmosféru domova.
  2. Zlúčenie motívov rôznych štýlov. Návrhári odporúčajú v modernom štýle použiť prvky z jinéstylistiky, čo prináša efekt a originalitu. Napríklad – štukové lišty na strope či stenách sa kombinujú s modernými prvkami a neobvyklými dizajnovými svietidlami.
  3. Kombinácia s funkčnou oblasťou. V súčasnej dobe je veľmi populárny spojenie obývačky s kuchyňou alebo jedálňou, dokonca niekedy aj s chodbou. Kombinácia niekoľkých funkčných segmentov v rámci jednej miestnosti vytvára priestranné, svetlé miesto aj v malom priestore